Onco Games 2019 – Tri dni športu a zábavy pre deti z celého Slovenska

Publikované: 16.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
16. 5. 2019 – Športový komplex v Šamoríne hostil počas troch dní 7. až 9. mája 2019 účastníkov 1. ročníka Onco Games 2019, ktoré organizovalo Občianske združenie Športom k radosti z Prešova v spolupráci s NADÁCIOU X-BIONIC® SPHERE. 

Na prvom športovom podujatí pre deti z celého Slovenska, ktoré absolvovali liečbu onkologického ochorenia sa spolu s deťmi zapojili aj ich rodinní príslušníci. Podujatie slávnostne otvoril 7. mája 2019 prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel, ktorý prebral nad podujatím záštitu a deti vypustili 37 balónov k oblakom, ktoré symbolizovali počet účastníkov. Záštita neostala len formálna. Pán prezident SOŠV sa osobne zapojil do exibičného futbalového zápasu spolu so zástupcami nadácie proti výberu chlapcov. Zápas skončil nerozhodne, rozhodli až penalty v prospech víťazstva detí. 
„Privítali sme aj dieťa, ktoré je momentálne v liečbe, jeho rodičov, ktorým tento deň priniesol množstvo motivácie v ďalšej liečbe. Každý účastník získal medailu Onco Games, ktorú odovzdal sám prezident SOŠV Anton Siekel", povedala predsedníčka občianskeho združenia Monika Brillová. 
Na ďalší deň účastníkov v nádhernom počasí čakali bežecké preteky pre všetkých - 7. ročník Pomlé Run. Štafetový rodinný beh (150x300x300m) zvládli fantasticky a štafeta dvoch detí Stanka s Dodom a otca Stana skončila na skvelom 3. mieste z 59 štartujúcich tímov.
„Na podujatí Onco Games nejde o víťazstvá, tieto deti už zvíťazili v boji so zákernou chorobou, avšak symbolicky v Deň víťazstva tam stáli na pódiu ako víťazi. Výťažok z podujatia Pomlé Run 7 vo výške 5110€ venovali organizátori a hlavný partner CZ Slovakia, a.s. nášmu združeniu na podporu podujatia Onco Games 2019. Prepojili sa dve podujatia s nádhernou myšlienkou a my sa chceme poďakovať týmto skvelým ľuďom". – dodala Monika Brillová
V športovom areáli deti súťažili v atletike, futbale, lukostreľbe, stolnom tenise, bowlingu, plávaní a absolvovali aj gymnastiku pod vedením trénerov z XBS gymnastics.
Prvé športové hry pre deti po onkologickej liečbe sú zároveň sústredením a prípravou pre mladých športovcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať na medzinárodných podujatiach. Už začiatkom júla tohto roka odlieta výprava do Ruska, kde sa zúčastní 20 detí na X.The World Children's Winners Games 2019 - Svetové detské hry víťazov 2019 na štadióne CSKA v Moskve a koncom júla na prvé medzinárodné majstrovstvá vo futbale Onko Liga vo Varšave pre 18 detí. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW