Oslavy 75. výročia SNP v Senici

Publikované: 23.08.2019 | Naposledy aktualizované 21.02.2022

Trnavský samosprávny kraj, Obec Prietrž, Záhorské osvetové stredisko v Senici a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov Oblastný výbor Senica si uctí pamiatku historickej udalosti víťazstva oslavami 75. výročia Slovenského národného povstania.

V Senici sa v stredu 28. augusta 2019 uskutoční pietny akt kladenia vencov k pamätníku na Námestí oslobodenia a v sobotu 31. augusta 2019 odštartuje 14.ročník populárneho Behu vďaky na trase Senica-Prietrž-Pamätník SNP u Rehušov. 

Oslavy pokračujú v sobotu 31. augusta 2019 v obci Prietrž, v okrese Senica, pri Pamätníku Slovenského národného povstania, kde budú pre návšetvníkov pripravené statické ukážky klubov vojenskej histórie, výstava o protifašistickom odbojipremietanie filmu o Slovenskom národnom povstaní a zapálenie vatry. Najmenši sa môžu tešiť na súťaže pre deti. Počas podujatia bude divákov sprevádzať country hudba.

Plagát - Oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania 2019

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend