Otvorenie školského roka 2013/2014

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Na niekoľkých stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) bol začiatok nového školského roka slávnostnejší. Školský rok otvorili predstavitelia TTSK.

Predseda TTSK Tibor Mikuš v sprievode riaditeľa Sekcie verejnej správy TTSK Štefana Murárika navštívil ako prvú Obchodnú akadémiu v Trnave. Riaditeľka školy Marta Bačíková sa mohla pochváliť, že akadémia sa v TOP rebríčku najlepších stredných odborných škôl na Slovensku v roku 2013 umiestnila na druhom mieste. Údaje zohľadňujú maturity z minulého školského roka 2011/2012. Rebríček na základe ich výsledkov zostavil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

V príhovore okrem iného predseda TTSK povedal: „Teší ma, že táto škola patrí medzi elitné školy na Slovensku. Je to dlhodobý výsledok pedagogickej práce vedenia školy, ale aj samotných žiakov. Želám vám preto aby ste aj vy svojím štúdiom potvrdili, že ste pevnou súčasťou tejto školy a želám vám úspešný školský rok."

Druhou v poradí návštev bola Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trnave. Pre žiakov sú podľa riaditeľa Miroslava Ryšku pripravené viaceré novinky. Ako jediná škola má zabezpečené stravovanie za najnižšie ceny s tým, že všetko jedlo pripravujú samotní žiaci. „Úroveň školy nie je daná tým, aké má budovy a vybavenie, ale  tým, akí žiaci ju navštevujú a čo si z nej odnesú vo vedomostiach. Majte preto úctu k svojim učiteľom, pretože tí vás pripravujú na reálny život," povedal predseda TTSK.

Poslednou zastávkou predsedu TTSK bola Stredná priemyselná škola stavebná Samuela Jurkoviča. Riaditeľ školy Ján Godály v príhovore vyzdvihol, že pre žiakov maturitných ročníkov nastáva slávnostná chvíľa. Ako prví sa budú môcť pochváliť, že všetky štyri roky štúdia absolvovali v škole v novým názvom, pretože čestný titul bol udelený škole pred tromi rokmi. Tento fakt vyzdvihol aj predseda TTSK. „Jurkovičove diela zdobia Slovensko. Bol by som rád, aby ste sa aj vy priblížili tomuto velikánovi architektúry a svojou prácou dokazovali, že škola nesie tento čestný názov právom."

Podpredseda TTSK Augustín Hambálek otvoril školský rok na Strednej priemyselnej škole a Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave. Podpredseda TTSK Zdenko Čambal otvoril školský rok na Strednej odbornej škole J. Čabelku a Strednej odbornej škole v Holíči. Podpredseda TTSK József Kvarda otvoril školský rok na Gymnáziu Á. Vámbéryho s vyučovacím jazykom maďarským a na Strednej odbornej škole stavebnej s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede.

Na Gymnáziu Mateja Korvína a v Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi sa uskutočnila slávnostná akadémia, na ktorej riaditeľka odboru školstva Viera Suchánová odovzdala Zuzane Véghovej Ďakovný list predsedu TTSK za celoživotnú prácu v školstve.

 

Ivan Krajčovič

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW