Otvorenie školského roka v znamení inovácie

Publikované: 04.09.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

2. septembra 2019 otvorila už po 41. raz svoje brány študentom Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi. V plynúcom čase sa deje špirálovite, opakujúco ale vždy v novej, inej kvalite. Od uplynulých školských rokov sa bude líšiť aj tento, i keď scenár bude podobný.

Z deviatakov sa stali stredoškoláci, z tretiakov budúci maturanti a aj naša inštitúcia sa mení spolu so študentmi. Dôkazom toho je aj fakt, že v školskom roku 2019/2020 sa na študijnom odbore obchodná akadémia začne s duálnym vzdelávaním, ktorého podstatou je popri teoretickom vyučovaní v škole priebežné praktické vzdelávanie v podnikoch a firmách.

Svojou prítomnosťou nás poctil podpredseda Trnavského samosprávneho kraja pán József Berényi, ktorý zaželal našej škole veľa úspechov. Školský rok otvorila slávnostným, prejavom pani riaditeľka – Mgr. Alžbeta Horváthová. Vyzdvihla dôležitosť cieľavedomého vzdelávania, ktoré je jedinou cestou k nášmu pozdvihnutiu a dosiahnutiu cieľov.

Pri vzdelávaní si musíme stanoviť dosiahnuteľné ciele a prekonať aj sami seba. Aj tento školský rok sa bude niesť v znamení poctivej práce, ale vďaka nej sa študentom otvoria brány vysokých škôl, univerzít, podnikov. Na záver prejavu popriala pani riaditeľka všetkým pedagógom i študentom úspešný školský rok.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW