Páči sa vám vstup do galérie? Dajte mu svoj hlas!

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 16.05.2022

12.12.2013

Svojim hlasom môžete v týchto dňoch prispieť k záchrane a obnove historického portálu na budove Záhorskej galérie Jána Mudrocha.  Tento vstup do historickej budovy kaštieľa bojuje v internetovom hlasovaní o grant na obnovu z Nadácie  VUB.

Nadácia VUB  každoročne prostredníctvom aktivity Poklady môjho srdca prebúdza  záujem ľudí o kultúrne dedičstvo, zviditeľňuje   menšie objekty v regiónoch, ktoré sú však našimi historickými a prírodnými pokladmi a finančne podporuje  ich obnovu . Každý rok je venovaný určitej téme. Tento rok sú vybranou témou portály. Portál je sochárske dielo, ktoré je súčasťou vstupu do historickej budovy

Do finálneho kola hlasovania bolo  celkovo vybraných 9 krásnych portálov z rôznych miest a regiónov Slovenska. Víťaz hlasovania – s najvyšším počtom hlasov dostane od Nadácie VÚB finančné prostriedky na obnovu. Suma určená na obnovu je až 30.000  eur. Od majiteľa víťazného objektu nebude  požadované  žiadne spolufinancovanie. Nadácia VÚB zabezpečuje a financuje kampaň celého projektu, kompletnú organizáciu hlasovania, samotné reštaurovanie. Výsledky hlasovania budú zverejnené 4. novembra.

Aj keď sú v hlasovaní nominované omnoho väčšie mestá ako Senica, ukážme Slovensku, že sme na jednu z mála našich pamiatok hrdí a pošlime jej čo najviac hlasov. Milí priatelia, prosíme Vás teda aj touto cestou o Vašu podporu. Hlasovať môžete na stránke www.vub.sk/portaly do konca októbra 2013.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW