Piate stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja sa uskutočnilo v Dunajskej Strede

Publikované: 05.02.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
5. 2. 2018 – Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.

Po úvodných príhovoroch župana, vicežupanov a domáceho primátora Zoltána Hájosa diskusia pokračovala vstupmi všetkých 48 prítomných predstaviteľov jednotlivých obcí.

Hlavnou témou sa opäť stala doprava a problémy s údržbou cestnej infraštruktúry a výstavbou cyklotrás, ale zarezonovalo aj preťaženie ciest v obciach nákladnou dopravou v súvislosti s výstavbou rýchlostnej cesty R7. Starostovia sa nevyhli ani téme podielových daní a tzv. cezpoľných obyvateľov, ktorí v obciach síce bývajú, ale nemajú v nich nahlásený trvalý pobyt. Nadregionálnym problémom je aj čistota vody, ktorý treba riešiť spoločne s ostatnými župami.

Po dohode s primátormi miest, na krajskej úrovni vznikne grémium primátorov pod názvom M17, ktoré sa bude zaoberať ich problematikou a schádzať sa bude dvakrát do roka. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW