Počas Svetového dňa bez áut cestovalo prímestskými autobusmi bezplatne vyše 50-tisíc ľudí

Publikované: 15.10.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Stále zvyšujeme atraktivitu cestovania v prímestskej autobusovej doprave. Už tradične sme na to využili aj príležitosť v podobe Európskeho týždňa mobility. Bezplatné cestovanie na linkách všetkých troch dopravcov počas Svetového dňa bez áut využilo vyše 50-tisíc ľudí. Sami si vyskúšali, že verejná doprava je reálnou alternátorovou tej individuálnej, často šetrí čas aj peniaze. V tejto dobe je významný aj ekologický rozmer hromadného cestovania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Do kampane za zvýšenie povedomia o udržateľnej mobilite sa druhýkrát zapojili aj župné kultúrne inštitúcie. Držitelia cestovných lístkov z prímestskej autobusovej dopravy z obdobia Európskeho týždňa mobility môžu až do konca októbra bezplatnej navštíviť múzeá či galérie.

Trnavská župa motivuje obyvateľov, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov, rôznymi spôsobmi. Seniori s vekom 70 a viac rokov cestujú bezplatne, 62 a viac roční majú nárok na 25-percentnú zľavu. Rodiny s deťmi môžu počas víkendov cestovať za jedno euro a objavovať tak kultúrne či prírodné krásy kraja.

Novinkou sú možnosti kúpy cestovného lístka prostredníctvom aplikácie alebo bankovej karty. Po odskúšaní týchto riešení na vybraných linkách v regióne Trnava bude ich dostupnosť rozšírená do celého kraja.

Od roku 2023 bude župa ponúkať aj predplatné cestovné lístky, ktoré budú cenovo výhodnejšie pre pravidelných cestujúcich prímestskými autobusmi. V rámci časovej a zónovej platnosti nového druhu lístkov budú môcť ľudia cestovať neobmedzene.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW