Podnikateľský región roka má TTSK zaslúžene

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

V Malej synagóge v Trnave sa na svojom valnom zhromaždení zišli členovia regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Okrem činnosti regionálnej vetvy hodnotili aj ocenenie Podnikateľský región roka, ktorý získal Trnavský samosprávny kraj od Výboru regiónov Európskej komisie. Do tejto súťaže sa TTSK zapojil ako jediný zo samosprávnych krajov Slovenska, pričom z krajín bývalého východného bloku sa do súťaže zapojilo iba päť uchádzačov. Cena pre rok 2012 bola udelená aj regiónom Katalánska a Helsínk.
„Ako člen európskej jury, ktorá rozhodovala o tomto ocenení, vnímam tento fakt veľmi pozitívne. TTSK sa stal prvým regiónom zo všetkých nových členských krajín Európskej únie. Pre porovnanie, tento rok toto ocennie ešte nezískal nikto a to sa udeľujú len tri ročne," uviedol predseda SOPK Peter Mihók.
TTSK dostal toto ocenenie v konkurencii mnohých iných vyspelých regiónov Európy. „Brali sme do úvahy obdobie od jeho vzniku po rok 2012. Čo za toto obdobie dosiahol a čo ponúka svojim obyvateľom. Treba brať do úvahy, že ostatné regióny majú za sebou dlhoročnú históriu a silnú ekonomiku, ktorá sa vygenerovala za 50 rokov. My sme nebrali do úvahy len finálny stav, ale vývoj a progres v priebehu istého časové rozsahu."
Mihók zároveň ocenil to, ako kraj dodržiava ekologické princípy, ponuku pracovných príležitostí a možnosť vzdelania. „Túto oblasť treba ešte viac dotiahnuť. Rovnako tak aj medializáciu tohto ocenenia, pretože Brusel ho vníma rovnako ako ocenenie Hlavné mesto kultúry udelené Košiciam."
Podobný názor má aj predseda predstavenstva TTRK SOPK Ján Gabriel.  „Trnavský kraj oprávnene získal tento titul. Má vysoký rozvoj priemyselných a obchodných aktivít. Je tu komplexný prístup k riešeniu problematiky nielen k podnikateľskému prostrediu, ale aj k životnému prostrediu. Vysoké množstvo vysokých škôl, ktoré pripravujú mladých do budúcnosti. Rovnako tak aj obrovské aktivity v oblasti ekológie."
Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW