Poslanci prvýkrát rokovali prostredníctvom videokonferencie

Publikované: 15.04.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa, ako prvá spomedzi všetkých samospráv, rokovala prostredníctvo videokonferencie

Túto možnosť dostali samosprávy zmenou legislatívy, ktorú inicioval trnavský župa a predseda Združenia samosprávnych krajov – SK 8, Jozef Viskupič.

„Sme historicky prvá župa, ktorá prijala dôležité rozhodnutia prostredníctvom videokonferencie. V mimoriadnej situácii realizujeme mimoriadne opatrenia. Pre tento účel sme pripravili aplikáciu a vo veľmi krátkom čase sme dokázali zrealizovať rokovanie zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie,“ povedal J. Viskupič. 

Zastupitelstvo po prvykrat cez videokonferenciu

Piateho apríla 2020 prebehlo rokovanie Zastupiteľstva TTSK po prvýkrát formou videohovoru.

Poslanci rozhodli, že niektoré projekty, ktoré mali byť realizované cez dotačné schémy, budú presunuté na neskoršie termíny. Finančné prostriedky vyčlenené na tento účel budú použité na opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19. Celková suma na tento účel je 500 tisíc eur.

Štyri objekty vo vlastníctve trnavskej župy budú ponúknuté na predaj vo verejnej obchodnej súťaži. Ide o súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch, budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu osvetového strediska s pozemkom v Trnave. Ešte v roku 2017, po nástupe súčasného vedenia župy, bol zastavený predaj nehnuteľného majetku. Jeho cieľom bolo zmeniť prístup k posudzovaniu využiteľnosti nehnuteľností v správe župy. Teda nerozpredávať majetok, ale naopak, snažiť sa definovať preň nové verejné funkcie. Toto sa župe podarilo v prípade 3 nehnuteľností, ktorým sme definovali nové verejné využitie, vrátane budovy bývalej strednej školy v Piešťanoch, kde vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum ARTA.

Župa sa tiež výrazne priblížila k vyriešeniu problému cesty v obci Horené Orešany, časť Majdánske. Vyše 30 rokov úrady neboli ochotné a schopné vyriešiť vlastnícky problém tejto cesty. Výsledkom neochoty úradov bolo, že cesta nemá „svojho pána,“ a je problém s jej údržbou. Trnavská župa sa rozhodla prevziať tento úsek do svojej správy, čoho proces bol dnes spustený.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW