Poslanci rozhodli o rozdelení dotácií medzi takmer 500 obcí a organizácií

Publikované: 29.03.2022/ Aktualizované: 29.04.2022

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom rokovaní 28. marca 2022 rozhodli o rozdelení dotácií vo výške 600-tisíc eur v rámci dvoch dotačných výziev.

Na projekty v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a premiérovo aj životného prostredia obce získajú organizácie 450-tisíc eur a obce 150-tisíc eur.

V rámci dvoch špecifických výziev v objeme 600-tisíc eur podporíme 491 kvalitných projektov. Z nich 357 pripravili organizácie a 134 miestne samosprávy. Aktivity budú realizované v Trnavskom kraji, a to v oblastiach kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a premiérovo aj životného prostredia. Pridanou hodnotou pre obyvateľov je, že úspešní žiadatelia sú z každého okresu kraja. Pôvodne sme plánovali dotácie schvaľovať až v máji, ale dokázali sme zrýchliť procesy tak, aby sme vytvorili viac času na realizáciu projektov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Uchádzači mohli zasielať žiadosti o dotácie do 4. februára 2022 prostredníctvom župného elektronického portálu. Minimálna výška dotácie bola stanovená na 500 eur. Spolufinancovanie bolo stanovené na 10 % z výšky poskytnutej dotácie v prípade organizácií a na 25 % v prípade obcí.

Poslanci odsúhlasili finančnú podporu kultúrno-spoločenského podujatia Deň mesta Šaštín-Stráže vo výške 2.000 eur, ktoré sa uskutoční pri príležitosti výročia mesta a nadviaže na tradíciu každoročného jarmoku. Vďaka dotácii 2.200 eur bude zrevitalizovaná gaštanová alej v areáli Holíčskeho zámku.

V Trnave bol sumou 3.250 eur podporený projekt Pohyb je radosť, vďaka ktorému sa zriadi exteriérový mini fitnes kútik pre deti na podporu vzťahu k cvičeniu. Občianskemu združeniu Ja sám bola schválená suma 1.750 eur na zorganizovanie letného tábora, ktorý je určený pre deti so zdravotným znevýhodnením. Sumou 7.650 eur bol podporený projekt OZ Priatelia elektrárne Piešťany, ktoré zorganizuje festival s cieľom spropagovať a verejnosti po dvojročnej pandemickej prestávke pripomenúť prácu a úspechy talentovaných Piešťancov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW