Poslanci upravili rozpočet, viac sa ujde na projekty

Publikované: 14.02.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

14. 2. 2018 – Všetkých 40 poslancov sa stretlo na 3. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Zásadnou zmenou bola úprava rozpočtu. „Register investícií bol upravený do podoby, ktorú sme schválili na poslednom zastupiteľstve. Pracovať budeme síce s nižšou sumou, ale bude využitá zmysluplne a účelne. Opravovať sa budú nielen cesty, ale aj školy či domovy sociálnych služieb," povedal župan Jozef Viskupič.

Ďalšou položkou v rozpočte, ktorá bola upravená poteší isto všetkých tých, ktorí sa uchádzali o dotácie na svoje projekty. Kým v minulom roku bolo na tieto projekty vyčlenených 300 tisíc eur, teraz to bude suma 600 tisíc eur. Žiadatelia sa o podporu sa môžu uchádzať v troch oblastiach – kultúrnej, športovej a pri podpore zdravia.

„Zmena je urobená v rámci grantovej schémy. Táto kapitola sa zvýši dvojnásobne a zmenšili sme počet grantových schém na tri, pričom každá má kapacitu 200 tisíc eur. Končíme s nezmyslenými dvoj a trojstoeurovými podporami, najmenšia položka bude 500 eur. Znížili sme aj spoluúčasť, máme 25-percentnú pri samosprávach a päť percent pri fyzických osobách. Strop nemáme, našou ambíciou je okrem menších projektov podporiť aj väčšie nápady," objasnil župan.

Poslanci sa oboznámili aj so správou Hlavnej kontrolórky Kvetoslavy Tibenskej a vypočuli si správu riaditeľa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Patrika Kupca o bezpečnostnej situácii v Trnavskom kraji za rok 2017 ako aj vyhodnotenie riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Vojtecha Valkoviča.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW