Pravidelné stretnutia vlády a zástupcov samosprávnych krajov sú overenou dobrou praxou

Publikované: 24.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
24. 5. 2019 – V Českom Krumlove sa uskutočnilo historicky prvé stretnutie zástupcov samosprávnych krajov Slovenskej a Českej republiky. Združenie samosprávnych krajov – SK 8 a Asociácie kraju České republiky rokovali o aktuálnych témach a rozvoji ďalšej vzájomnej spolupráce. 

 
„Toto historicky prvé spoločné rokovanie vnímam ako začiatok novej éry  samosprávnych krajov. Zdieľanie našich skúsenosti a riešení problémov v oblasti dopravy, školstva, zdravotníctva či sociálnych služieb môže regióny oboch krajín posúvať dopredu," povedal trnavský župan a predseda SK8 J. Viskupič. 
 
Témou rokovania bola oblasť poskytovania sociálnych služieb a jej potreby nevyhnutného či dofinancovania či budovanie a modernizácia ciest v správe krajov. V oblasti školstva je aktuálna téma duálneho vzdelávania, kde si kraje môžu intenzívne vymieňať svoje skúsenosti. 
 
„Stretnutie s českými kolegami nám len potvrdilo, že pravidelné rokovania samospráv a vlády je overenou dobrou praxou a pomáha v rozvoji regiónov. Preto budeme pokračovať v našom úsilí a apelovať na vládu aby sa, aj po vzore Českej republiky, pravidelne konali spoločné rokovania SK 8 a vlády SR," doplnil J. Viskupič.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW