Predseda a poslanci TTSK zložili sľub

Publikované: 06.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022

6.12.2013 – V Aule Materiálovotechnologickej Fakulty Slovenskej Technickej Univerzity so sídlom v Trnave na Paulínskej ulici sa  konalo ustanovujúce Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) pre 4. volebné obdobie. Predseda TTSK Tibor Mikuš a s ním aj tridsaťdeväť poslancov  slávnostne skladali sľub. Svoj mandát získali v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov.

Okrem novozvoleného poslanca Józsefa Nagyho sa na zastupiteľstve zúčastnilo 39 poslancov, poslanci z predchádzajúceho volebného obdobia, ako aj podpredsedníčka Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Renáta Zmajkovičová, veľvyslanci Maďarska, Rakúskej republiky, Srbskej republiky, Bulharskej republiky, Českej republiky, poslanci NR SR Mária Kučerová, Marián Kovačócy, Peter Náhlik a ďalší hostia. Vedeniu TTSK poprial veľa úspechov do ďalšieho obdobia aj zástupca katolíckej cirkvy, predstaviteľ trnavskej arcidiecézy vikár Róbert Kiss. „Prajem vám, aby ste toto zverené bohatstvo aj naďalej zveľaďovali a pociťovali vašu službu pre náš región," smeroval svoj prejav novozvoleným poslancom a predsedovi. Na zasadnutí taktiež vystúpil aj predseda volebnej komisie TTSK Róbert Orihel, ktorý poukázal na informácie o výsledku volieb do orgánov TTSK. „Voľby v Trnavskom samosprávnom kraji boli v súlade so zákonom. Voľby boli dvojkolové a v priebehu volieb neboli vznesené žiadne námietky ani podnety, " konštatoval Orihel.

Po zložení sľubu nového poslaneckého zboru nasledoval prejav predsedu TTSK Tibora Mikuša. „Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí prišli voliť a prejavili tak veľkú zodpovednosť vo vzťahu k vlastnému životu," poďakoval Mikuš občanom, ktorí sa zúčastnili volieb do vyšších územných celkov. Predseda TTSK vo svojom prejave ďalej zdôraznil, že prioritou v ďalšom období musí zostať široká spolupráca pri spravovaní kraja. „Síce nemôžem z postu predsedu alebo s poslancami vyriešiť všetky problémy kraja, ale určite sa budeme spoločne snažiť tieto problémy spoznať, a spoločne hľadať riešenia. Viem, že pre tento postup zjednotíme svoje hlasy, pretože správa kraja nie je o politike, ale naozaj o vecnom riešení toho, čo sa dotýka každodenného života občanov." povedal Mikuš. Podľa jeho ďalších slov, najdôležitejšími výzvami do budúcnosti budú riešenia dopadov hospodárskej krízy, rekonštrukcie cestnej infraštruktúry, rozvoj cestovného ruchu a automobilového a elektronického klastra. 

Poslanci potom jednomyseľne schválili výber členov mandátovej komisie. Predsedom komisie sa stal Zoltán Hájos a podpredsedníčkou Marta Gubrická. Ďalšími členmi komisie sú Alena Jelušová, Peter Dvoran a Arpád Érsek. Zaoberali sa taktiež voľbou členov do komisie pre nezlučiteľnosť funkcií. Za predsedu komisie poslanci zvolili Štefana Bošnáka, podpredsedom sa stal Augustín Hambálek. Za členov komisie boli zvolení László Bacsó, Milan Domoracký, Jozef Pobiecký a Gábor Gál. Posledným bodom zasadnutia bolo vyhlásenie voľby nového Hlavného kontrolóra TTSK, ktorá bola uskutoční 5. februára.

 

Záznam zo zasadnutia si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/channel/UC1viA9wsmwDP5o7Z7irqFOg/videos

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW