Predsedovia samosprávnych krajov sa na pravidelnom rokovaní Združenia samosprávnych krajov – SK 8 stretli v Trnave
Publikované: 22.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
Na rokovaní sa župani venovali aktuálnej téme kontrol v zariadeniach sociálnych služieb. Po kauzách zariadení Čistý deň alebo Steffi, chcú mať župy silnejšie a jasne stanovené kompetencie, pokiaľ ide o vykonávanie kontrol. Župani tiež navrhnú, aby kontroly mohli vykonávať mestá a obce. S konkrétnymi návrhmi sa obrátia na ministra práce, sociálnych vecí a rodiny.
Župani tiež rokovali o návrhu, ktorým chcú dať župám možnosť zriaďovať kultúrno-kreatívne centrá. Tie by mali vytvárať priestor pre spoluprácu medzi občianskym a neziskovým sektorom na jednej strane a miestnou samosprávou na strane druhej.
Témou rokovania boli aj pôsobenie a podpora miestnych akčných skupín, združení malých a stredných podnikateľov v oblasti cestovného ruchu, v samosprávnych krajoch.
Zdieľajte tento článok
Ďalšie aktivity organizácie
Prečítajte si tiež
Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) upravilo počet poslancov volených v jesen...
Ako bude vyzerať Trnavský kraj o desaťročia? Župa začala pripravovať nový rozvojový plán
V súvislosti s legislatívnymi zmenami na národnej úrovni, ktoré menia pravidlá územného plánov...
Župa otvára Inštitút holistického zdravia, v Trnave vzniklo nové zázemie pre pomáhajúce profesie
Práca v sociálnych službách so sebou okrem obrovskej psychickej prináša aj značnú fyzickú záťa...
Prilepšia si opatrovateľky aj kuchárky: Župa zvyšuje platy všetkých zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb v priemere o 200 eur
Práca v zariadeniach sociálnych služieb patrí k tým najnáročnejším. Predstavuje značnú fyzickú...
Vo výnimočný večer sa spoja astronómia a umenie. Trnavská župa pozýva na pozorovanie zatmenia Slnka aj špeciálny program v synagóge
Trnavská župa pripravila na stredu 12. augusta dvojicu podujatí, ktoré ponúknu jedinečný pohľa...
Župa reaguje na rastúci počet žiakov v Šamoríne, rozšíri priestory Základnej školy a Gymnázia M. R. Štefánika za dva milióny eur
Rýchly nárast počtu obyvateľov a prílev nových rodín na juh Trnavského kraja prináša čoraz väč...
