Predstavili sme 74 nových moderných autobusov

Spoločnosť ARRIVA dnes predstavila 74 nových autobusov, ktoré budú slúžiť cestujúcim v Trnavskom kraji. Ich vodičom dnes symbolicky odovzdal kľúče od vozidiel predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Priemerný vek autobusov spoločnosti ARRIVA, ktoré zabezpečujú regionálnu dopravu v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Senica, bude vďaka novému prírastku do flotily 3,6 roka.

„Cestovanie prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom kraji prechádza za posledné obdobie významnými zmenami. Už na začiatku minulého roka sme zaviedli zónové členenie kraja aj predplatné cestovné lístky. Komfort cestujúcich kontinuálne zvyšujeme aj obnovou vozového parku. V rokoch 2021 až 2023 bol vozidlový park ARRIVA rozšírený spolu o 56 nových autobusov. Teším sa, že v tomto tempe pokračujeme a dnes na cesty Trnavského kraja vyšleme ďalších 74 nových moderných autobusov, 34 z nich sme zabezpečili z európskych zdrojov v hodnote 7,7 milióna. Verím, že aj vďaka tomu sa nám podarí motivovať ľudí, aby  ešte viac využívali služby verejnej dopravy, ktoré pre nich zabezpečujeme,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že vybavenie do autobusov v hodnote viac ako 1,2 milióna eur bez DPH bolo financované tiež prostredníctvom európskych zdrojov.

Spolu 14 nízkopodlažných autobusov SOR ICN 10,5 s kapacitou 36 miest na sedenie a 20 nízkopodlažných autobusov SOR ICN 12,3 s kapacitou 45 miest na sedenie v hodnote 7,7 milióna eur (bez DPH) bolo zakúpených z prostriedkov EÚ cez program IROP. Cez tento program dopravca obstaral aj 195 moderných odbavovacích terminálov do autobusov regionálnej dopravy. Spolufinancovanie dopravcu predstavovalo v oboch prípadoch 10 % z obstarávacej ceny. Ďalších 9 autobusov IVECO Crossway Line 10.8M s kapacitou 39 miest na sedenie a 31 autobusov IVECO Crossway Line 12M s kapacitou 49 miest na sedenie zakúpila ARRIVA Trnava ako vlastnú investíciu. Všetky vozidlá spĺňajú najprísnejšiu emisnú normu EURO 6 a ich výbava zahŕňa elektronické tabule s označením linky vpredu, na pravom boku vozidla a vzadu, výkonnú klimatizáciu i vnútorný informačný LCD panel pre lepšiu orientáciu a informovanosť cestujúcich.  Samozrejmou súčasťou výbavy celej flotily je bezdrôtové pripojenie na internet cez WiFi a USB porty rozmiestnené po celej dĺžke vozidla určené na nabíjanie mobilných zariadení.

„Pozíciu dopravcu v regiónoch Trnava, Senica, Piešťany a Hlohovec v Trnavskom kraji úspešne obhájila ARRIVA vo verejnej súťaži v minulom roku. Dnes sme opäť ukázali, že sme zodpovedným a spoľahlivým partnerom Trnavského samosprávneho kraja ako objednávateľa regionálnej autobusovej dopravy. Želám našim vodičom aj cestujúcim mnoho šťastných a bezpečných kilometrov v ich nových autobusoch,“ uviedol Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Všetky nové autobusy sú vybavené ručne ovládanou rampou pre cestujúcich na vozíku a signalizačnými tlačidlami označenými Braillovým písmom pre lepšiu orientáciu nevidiacich a slabozrakých pasažierov. Samozrejmosťou je kamerový systém pre väčšiu bezpečnosť cestujúcich aj vodiča.

„Nákup 74 nových moderných autobusov znamená, že za posledné tri roky sme obmenili až 70 % celého vozidlového parku, ktorým zabezpečujeme regionálnu doprave v Trnavskom kraji. Ide o významnú modernizáciu našej flotily, ktorá so sebou prináša vyššie pohodlie a bezpečnosť cestovania, ekologickejšiu dopravu, ale aj vyššie nároky na nás ako dopravcu. Spoločnosť ARRIVA Trnava v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom ponúka obyvateľom Trnavského kraja kvalitné a spoľahlivé dopravné služby a ja som presvedčený, že počet našich cestujúcich bude vďaka tomu aj naďalej rásť,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW