Prezident Ivan Gašparovič prijal predstaviteľov samosprávy

Publikované: 09.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
09.12.2013

Prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča teší odhodlanie vyšších územných celkov (VÚC) nájsť aj v súčasných zložitých podmienkach možnosti a zdroje  financovania sociálnych programov, ktoré majú byť v rámci jednotlivých krajov naplnené. Po dnešnom stretnutí s predstaviteľmi VÚC Ivan Gašparovič rovnako ocenil spoločné úsilie predstaviteľov samosprávnych krajov a vlády SR nájsť zhodu v riešení problémov v oblastiach školstva, zdravotníctva, dopravy a infraštruktúry.
      "To všetko sú otázky, ktoré župani musia vyriešiť, som teda veľmi rád, že môžeme konštatovať, že sa VÚC vedia dohodnúť s predstaviteľmi vlády na týchto otázkach," uviedol Gašparovič.
      Tibor Mikuš, predseda Združenia samosprávnych krajov SK8 ako jeden z príkladov uviedol riešenie problematiky ciest II. triedy. "Ide o neoprávnené tranzity cez tieto cesty alebo riešenie pozemkov pod týmito komunikáciami," uviedol Mikuš. Podľa Mikuša už novembrové stretnutie predstaviteľov VÚC s predsedom vlády prinieslo konkrétne výsledky, ktoré sa napĺňajú.
"Začína sa napríklad riešiť to, po čom mi už dlho voláme, aby bola legislatívnym spôsobom vyriešená otázka neoprávneného tranzitu po cestách II. triedy," uviedol Mikuš a pripomenul, že zákon má byť pripravený do konca júna. "Len podotknem, že keď sme o riešenie tohto problému žiadali predchádzajúcich ministrov, nedočkali sme sa ani odpovede," dodal Mikuš.
TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov
zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského
zákona.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW