Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu

Publikované: 08.07.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Veľmi ma teší, že som mohol pani prezidentku sprevádzať pri prehliadke našej Galérie Jána Koniarka v Trnave. Pani prezidentka pri tejto príležitosti ocenila mimoriadny prínos župných kultúrnych inštitúcií k rozvoju občianskeho a spoločenského života v meste Trnava a celom našom kraji,“ povedal J. Viskupič. 

Trnavský župan prijal pani prezidentku 8. júla 2020 o 9. hod. v Úrade TTSK za účasti vicežupanov Józsefa Berényiho, Mareka Neštického a Romana Sovu. Pri tejto príležitosti sa pani prezidentka zaujímala o reakciu župy na zhoršenie epidemiologickej situácie v dôsledku pandémie ochorenia Covid-19, ako aj o priority župy v oblasti rozširovania kapacít zariadení sociálnych služieb, rozvoja zdravotnej starostlivosti s cieľom zvýšenia jej dostupnosti, odstraňovania environmentálnych záťaží a udržateľnej mobility či kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu. Z priorít v oblasti cestnej infraštruktúry vedenie župy pomenovalo ako prioritné severo-južné prepojenie okresov a komplexné riešenie dopravnej situácie v Hlohovci.

Od 11:15 hod. pani prezidentka v sprievode župana absolvovala prehliadku retrospektívnej výstavy Alexandra Salontaya s názvom Zásielka v župnej Galérii Jána Koniarka v Trnave.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW