Pri ceste do Bratislavy bude lepšie nechať auto doma

Publikované: 14.02.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
14. 2. 2019 – Obyvateľom Trnavského kraja cestujúcim autom do Bratislavy sa od piatka 15. februára skomplikuje doprava vzhľadom na pripravované dopravné obmedzenia v hlavnom meste. Trnavská župa preto obyvateľom kraja odporúča zvážiť využitie prostriedkov verejnej osobnej dopravy.

 
V rámci plánovaných dopravných obmedzení, v kompetencii Magistrátu hlavného mesta, bude kompletne uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu, čo bude mať výrazný negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy. Začnú sa tiež práce na autobusovej stanici Mlynské Nivy a výstavba D4 a R7.
Vzhľadom na tieto skutočnosti odporúčame cestujúcim, aby na individuálnu dopravu využívali iba v nevyhnutných prípadoch a uprednostnili cestovanie verejnou osobnou dopravou (prímestská autobusová doprava alebo vlaková doprava v kombinácii s mestskou hromadnou dopravou).
Spoločnosti zabezpečujúce prímestskú dopravu sú na zvýšený záujem cestujúcich pripravené a majú dostatočné kapacity na prepravu. Železničná spoločnosť Slovensko postupne od minulého roka navýšila počet vlakových spojov na hlavných ťahoch prechádzajúcich cez Trnavský kraj v smeroch z Komárna, zo Žiliny a z Galanty do Bratislavy.
V hlavnom meste budú v najviac dotknutých častiach zriadené špeciálne jazdné pruhy, ktoré budú preferovať verejnú dopravu, aby urýchlili presun v rámci mesta.   
Využitie verejnej osobnej dopravy a zníženie individuálnej dopravy dáva vyšší predpoklad priepustnosti v  kolíznych uzloch, ako aj skrátenie prepravného času všetkých cestujúcich.
 
Všetky informácie o situácii k plánovaných dopravných obmedzeniach v meste Bratislava nájdete na stránke https://bratislava.sk.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW