Prijatie štátneho tajomníka

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

Predseda TTSK Tibor Mikuš prijal štátneho tajomníka Ministerstva pre verejnú správu a spravodlivosť Maďarska Leventeho Magyara. Čelnom delegácie bol aj tajomník pre vnútropolitické záležitosti Pál Venyercsan. Za slovenskú stranu sa prijatia zúčastnili podpredsedovia TTSK József Kvarda a Zdenko Čambal a riaditeľ Úradu TTSK Dušan Guťan.
Témou stretnutia bol charakter ciest prechádzajúcich cez spoločnú štátnu hranicu a otázky týkajúce sa podpisu dohody o charaktere ciest v nadväznosti na Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Maďarska o dopravnom charaktere ciest prechádzajúcich cez spoločnú štátnu hranicu z 27. februára 2012.
Levente Magyar zhodnotil rokovania ako úspešné. „Slovensko a Maďarsko má v Európe jednu z najdlhších spoločných hraníc. Možnosť priechodu je na dvadsiatich piatich miestach, čo je pri tejto dĺžke ojedinelé. My sme hovorili o rozšírení spojení v rámci Trnavského samosprávneho kraja.
Predseda TTSK Tibor Mikuš hovoril o konkrétnych témach rokovania. „Diskutovali sme o troch iniciatívach maďarskej strany a to akým spôsobom by bolo možné v novom plánovacom období rozšíriť sieť hraničných spojení. Máme záujem na využití ľudského a kultúrneho potenciálu z oboch strán hranice. Hovorili sme preto o témach, ktoré rozvíjame už niekoľko rokov. Je to v prvom rade kompa Gabčíkovo - Dunaremete, ktorá bude uvedená do prevádzky v júni tohto roka. Pri téme rekonštrukcie mosta v Medveďove z našej strany odznel návrh, aby bol most dimenzovaný aj pre možnú budúcu železničnú dopravu. Treťou témou bola otázka prepojenia Malého Žitného ostrova mostom pre peších a cyklistov Dobrohošť - Dunakiliti. My sme ako ďalšiu tému pridali možnosť rozšíriť prihraničné cyklotrasy v rámci medzinárodného projektu pútnických cyklistických miest SACRA-VELO na trase kresťanských pamätných miest od Ráby cez Dunaj až po Moravu," povedal predseda TTSK Tibor Mikuš.
Ivan Krajčovič

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW