Prímestská doprava bude zadarmo. Zavádzajú sa aj ďalšie opatrenia.

Publikované: 18.03.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

V spolupráci s dopravcami župa upravuje grafikon a autobusy budú premávať v tzv. „medzisviatkovom režime“. Tým sa zredukuje počet spojov, no zachová sa obslužnosť všetkých obcí v kraji.

Budeme sa snažiť vyhnúť ďalšej redukcii spojov, pretože by sme sa dostali do situácie, že župa by nebola schopná obslúžiť všetky obce. Navyše by to ovplyvnilo napríklad aj nadväznosti autobusov na vlaky.

Župa zároveň zavedie počas tejto doby (17. až 27. marca) bezplatné cestovanie, aby sme zamedzili akýmkoľvek kontaktom občanov so šoférmi pri kupovaní lístka.

Pravidlá pre cestovanie v prímestských autobusoch

  1. Nástup a výstup cestujúcich bude umožnený iba cez zadné dvere autobusu.
  2. Bude obmedzená možnosť používania sedadiel v bezprostrednom okolí šoféra. 
  3. Platí, že do žiadneho autobusu prímestskej dopravy nesmie vstúpiť osoba bez ochrany dýchacích ciest resp. bez prekrytia tváre. Ak občan odmietne toto nariadenie dodržať, vodič autobusu je oprávnený nepokračovať v jazde a dokonca môže privolať policajnú hliadku.

Samozrejme pevne veríme, že občania dopravu zdarma nebudú považovať za príležitosť na výlety či návštevy, nakoľko je potrebné dodržať pokyny Krízového štábu. Toto rozhodnutie slúži výhradne na ochranu vodičov a cestujúcich.

Keďže štát nezabezpečil pre občanov ochranné prostriedky, denne sa snažíme do kraja získať rúška, či respirátory, aj pre vodičov prímestských autobusov.

Ako si zistiť časy spojov

Pracuje sa na zapracovaní spojov na stránku online cestovných poriadkov www.cp.sk. K dnešnému dňu (17.3.2020) spoje nie sú aktuálne, v najbližšej dobe si však budete môcť pozrieť autobusy aj na tejto adrese. Odporúčame sledovať webové stránky dopravcov, na ktorých zverejňujú svoje grafikony v špeciálnych oznamoch.

ARRIVA TRNAVA

https://arriva.sk/trnava/
ARRIVA Trnava pripravuje cestovné poriadky a na stránkach spoločnosti sú zverejnené. Pre viac informácií odporúčame telefonickú komunikáciu na číslach:

  • Trnava : +421 33 5511297
  • Piešťany: +421 915578183
  • Senica: +421 917680064
  • Hlohovec: +421905733067

SAD DUNAJSKÁ STREDA

https://www.sadds.sk/
SAD Dunajská Streda informuje na svojej stránke o zmene organizácie dopravy aj vysvetľuje, ktoré autobusy nebudú premávať. Pod ikonou Cestovný poriadok v hornom menu odkazujú na zverejnené cestovné poriadky s platnosťou od 17.3.2020. Kontaktovať ich môžete na čísle +421 910 49 49 49.

SKAND SKALICA

http://www.skand.sk/
SKAND Skalica na svojej webovej stránke informuje o zmenách v cestovných poriadkoch. Takisto si môžete stiahnuť grafikon jednotlivých spojov. Odchody autobusov vám zodpovedajú aj na telefónnom čísle +421 34 664 4392

Viac informácií si môžete vypočuť z úst župana

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW