Prioritou KOCR Trnavský kraj je pokrývanie bielych miest

Publikované: 10.11.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Pri zakladaní KOCR sme si dali za cieľ pokryť miesta, na ktorých ešte nefungujú OOCR. Preto sme skoordinovali založenie novej OOCR v okolí Galanty. V sieťovaní hráčov pokračujeme. Tentokrát sme iniciovali vstup mesta Hlohovec do OOCR Rezort Piešťany. Rokovania boli z našej strany iniciované už dlhšie a sme radi, že boli úspešné a mesto Hlohovec využilo ponúknutú šancu pre ďalší rozvoj cestovného ruchu. Spájame sily a verím, že to prinesie synergický efekt a nové príležitosti pre všetkých, ktorí pôsobia v tomto sektore a regióne,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

OOCR Rezort Piešťany, ktorá je jednou zo štyroch členov KOCR Trnavský kraj, podporuje a vytvára podmienky pre rozvoj cestovného ruchu. Mesto Hlohovec sa týmto krokom pridalo k dobre rozbehnutej spolupráci, čím zvyšuje možnosť návštevnosti okresu a celkový progres v oblasti cestovného ruchu. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili aj povinný ročný príspevok vo výške tisíc eur, na základe ktorého bude mať jeden hlas v rámci valného zhromaždenia OOCR.

Členstvo v OOCR Rezort Piešťany ponúka mestu Hlohovec nové možnosti, ako zvýšiť dosah už existujúcej marketingovej komunikácie o atrakciách a podujatiach mesta, Mestského kultúrneho centra či iných subjektov pôsobiacich na tomto území. „OOCR Rezort Piešťany má v súčasnosti trinásť členov spomedzi samospráv a jedenásť členov z podnikateľských subjektov vrátane kúpeľov a Letiska Piešťany. Výhodou spolupráce v jej rámci je spoločná propagácia podujatí a lokálnych atrakcií pod spoločnou marketingovou značkou. Pochopiteľne pri tom bude súčinná aj naša krajská organizácia,“ povedala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Hlohovec leží na úpätí Považského Inovca a je prezývaný ako „mesto ruží" vďaka parkovej úprave a bohatej kvetinovej výzdobe. Najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou mesta je pôvodne stredoveký zámok s najväčším platanovým sadom v strednej Európe a empírovým divadlom, ktoré je najstaršou zachovanou budovou divadla na Slovensku. Medzi ďalšie miesta, ktoré sa v Hlohovci oplatí navštíviť, patrí aj kostol sv. Michala, františkánsky kláštor s kostolom Všechsvätých z 15. storočia, ktorý je dnes sídlom Vlastivedného múzea, hvezdáreň a planetárium a vyhliadka Šianec. Región je známy aj svojou gastronómiou a predovšetkým vínami.

Kontakt pre médiá:
Katarína Čučková
Tel.: 0914 703 534
Email: katarina.cuckova@krajzazitkov.sk

zdroj fotografie: Mestské kultúrne centrum

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW