Pripomenuli sme si 73. výročie ukončenia 2. sv. vojny

Publikované: 04.05.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
4. 5. 2018 – Pri príležitosti 73. výročia ukončenia 2. sv. vojny sa pri Pamätníku osloboditeľov na Námestí SNP v Trnave uskutočnilo slávnostné zhromaždenie občanov. Podujatie pripravili Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetove stredisko, Okresný úrad Trnava, Slovensky zväz protifašistických bojovníkov a Vojenský archív.

Po kladení vencov nasledovali príhovory. Za Trnavský samosprávny kraj sa prihovoril zhromaždeniu vicežupan Marek Neštický. Okrem iného povedal: „Svoje uznanie vyslovujem každému, kto v sebe nazbieral toľko odvahy, aby sa dokázal vzoprieť a vzdorovať fašizmu, či už ako radový občan, alebo aktívny bojovník. Pokloňme  sa v úcte pamiatke aj tým, ktorí v boji za našu slobodu položili naše životy, pretože aj vďaka nim dnes môžeme žiť v stabilnej a rozvíjajúcej sa časti Európy."
K občanom sa prihovoril aj tajomník veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike Dmitrij  Vaščenko, ktorý ocenil starostlivosť o hroby a pamätníky padlých vojakov a zástupca Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Dušan Slančík.
-ik-

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW