Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Publikované: 24.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Občianske združenie Mám rád cyklistiku - MrC pripravilo v minulom ročníku projekt  s názvom "Servisný stojan a parkovanie pre cyklistov v meste Sereď". Cyklisti v Seredi tak môžu od jesene využívať až 20 nových parkovacích stojanov na bicykle a špeciálny servisný cyklostojan. Občianske združenie stojí aj za národnou kampaňou "Na bicykli do obchodu" či usporadúva medzinárodný cyklistický festival "Cyklocestovanie".

Do projektu boli vybrané stojany typu obrátené U, ktoré majú špeciálny pogumovaný povrch a priečku navyše. Zabezpečia tak komfortné a bezpečné uzamykanie bicykla ako aj ochranu rámu pred obitím či poškriabaním.

Hlavným cieľom projektu "Cykloaktivity v prospech Galanty" bolo zvýšenie kvality existujúcej cykloinfraštruktúry, podpora rozvoja cykloturistiky a cestovného ruchu v regióne.
Osadením dvoch kusov servisných cyklostojanov v meste Galanta sa autorom projektu - OZ MAS Galanta podarilo prispieť k väčšej motivácii ľudí k častejšiemu využívaniu bicyklov ako dopravného prostriedku a zároveň sa zlepšili podmienky pre technické zabezpečenie cyklistov v meste. Dnes sú servisné cyklostojany súčasťou cykloturistickej trasy "Po stopách vodných mlynov", sú verejne známe a dostupné, a podľa spätnej väzby aj hojne využívané.

Vďaka projektu s príznačným názvom "Gymnazisti, hor sa na bicykel!" sa jeho predkladateľom - Združeniu maďarských rodičov na Slovensku pri Madách Imre Gimnázium Somorja bola v areáli šamorínskeho gymnázia Imre Madácha vybudovaná plocha s cyklostojanmi pre 100 bicyklov, ktoré dnes slúžia miestnym študentom, ako aj všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom a ostatným záujemcom a návštevníkom mesta. Prostredníctvom tohto projektu sa podarilo spojiť miestnu komunitu, naštartovať komplexnejší projekt vybudovania rozsiahlejšieho cykloprístrešku, a predovšetkým namotivovať občanov k využívaniu ekologickejších spôsobov dopravy v meste Šamorín.

Zámerom projektu "Obnova Hanza kolónie" Občianskeho združenia Hanza Galanta bola revitalizácia miestneho parku v meste Galanta. Súčasťou tejto obnovy je aj umiestnenie cyklostojana

Projekt "Sereď 2.0" priniesol vďaka svojim predkladateľom - KC PRIESTOR do mesta Sereď viac človečiny, zelene, kultúry a poľudštil vybraný verejný priestor. Vďaka projektu Sereď 2.0 sa počas leta konali tri Sídliskové pikniky, na ktorých sa otvárali dôležité ekologické témy, ďalej vznikla prvá Pocitová mapa Serede, a odborne sa na sídlisku vysadili stromy a kríky a osadili sa aj nové cyklostojany.
Do pilotného ročníka Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy sa zapojilo i mnoho projektov realizovaných v obciach Trnavského kraja. Dôkazom toho je i projekt s názvom "Futbalová mládež Matúškovo", ktorý sa realizoval v obci Matúškovo.

Projekt bol iniciatívou miestnych rodičov, nového vedenia klubu, ostatných obyvateľov obce Matúškovo a v neposlednom rade aj detí.
Vďaka finančným prostriedkom predkladatelia zabezpečili päť stojanov na bicykle, ktoré v areáli ihriska osadili

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW