Projekt Študuj dopravu pokračuje

Publikované: 01.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
1. 4. 2019 – Pracovná skupina pre odborné vzdelávanie schválila pokračovanie úspešného projektu Študuj dopravu, ktorý sa opäť predstaví i v Trnave a to 3.októbra. Začína sa však už v máji vo Vrútkach a naša Stredná priemyselná škola dopravná v Trnave vstúpi do akcie v Bratislave v utorok 25. júna, kde sa bude prezentovať so svojou ponukou študijných programov, ktorými prevyšuje región kraja a zabezpečuje absolventov i pre bratislavský región, kde je mimoriadne citeľný nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily v doprave.

Projekt ŠTUDUJ DOPRAVU je výsledok aktívnej činnosti  Pracovnej skupiny pre koordináciu rozvoja odborného vzdelávania a prípravy pre trh práce v rezorte dopravy a výstavby SR, ktorá bola zriadená vedúcim služobného úradu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.
Hlavným cieľom projektu je priblížiť žiakom základných škôl a ich rodičom možnosti stredoškolského odborného vzdelávania v oblasti dopravy, predstaviť prepojenie študijných a učebných odborov s povolaniami v doprave a poukázať na možnosti uplatnenia absolventov v praxi.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW