Projekty participatívneho rozpočtu získali viac ako 55 tisíc hlasov

Publikované: 28.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

28. 5. 2019 – Historicky prvý ročník participatívneho rozpočtu v Trnavskej župe pozná projekty, ktoré sa na základe výsledkov rozhodovania budú realizovať. Trnavská župa z vyčleneného rozpočtu 250-tisíc € v plnej výške podporí celkovo 56 projektov. Do online hlasovania sa zapojilo 17 463 hlasujúcich, pričom každý z nich mal najmenej tri hlasy. Celkovo tak boli  projekty podporené 55 379 hlasmi. Zoznam úspešných projektov je zverejnený na webovej stránke www.tvorimekraj.sk.

„Pilotný projekt participatívneho rozpočtu je úspešný. Veľmi nás teší, že sa nám do diania v našom kraji podarilo zapojiť širokú verejnosť. Bolo nám doručených viac ako sto projektov a do hlasovania sa zapojilo vyše 17-tisíc hlasujúcich, čo výrazne prekonalo naše očakávania," povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Realizácia podporených projektov bude prebiehať od júna do polovice decembra tohto roku.
 
„Úspešná premiéra participatívneho rozpočtu je dôkazom, že obyvatelia našej župy sú ochotní prispieť k rozvoju občianskych a komunitných aktivít. Preto plánujeme v tomto projekte pokračovať a uvažujeme aj o jeho finančnom posilnení," doplnil Viktor Maroši, riaditeľ odboru Úradu TTSK zodpovedného za participatívny rozpočet.
 
Partnermi Participatívneho rozpočtu TTSK 2019 sú občianske združenia Utopia a WellGiving. WellGiving disponuje elektronickým formulárom a rozhraním pre online hlasovanie, ktoré vytvorilo vďaka podpore zo zdrojov Európskej únie (ESF a OP EVS) a poskytlo ich bezplatne Úradu TTSK pre účely participatívneho rozpočtu.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW