Protimonopolný úrad schválil finančnú pomoc pre piešťanské letisko

Publikované: 08.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky vyhovel žiadosti Trnavského samosprávneho kraja vo veci posúdenia súladu prevádzkovej pomoci, ktorú poskytuje spoločnosti Letisko Piešťany, a. s., s pravidlami  poskytovania štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

Vďaka schváleniu postupu trnavskej župy pri poskytovaní pomoci piešťanskému letisku je možné pokryť prevádzkové straty za obdobie rokov 2015 až 2020. Zároveň ide o ďalší z krokov v rámci napĺňania ozdravného plánu letiska, v rámci ktorého Letisko Piešťany nahradilo netransparentné a rizikové pôžičky od súkromných fyzických a právnických osôb v sume 500 tisíc eur štandardným úverom od bankovej inštitúcie. Rozvoj letiska je určovaný aj schváleným podnikateľským plánom na obdobie rokov 2019 až 2024.

Letisko stále čaká na výsledok posúdenia vkladu mesta Piešťany do jeho základného imania vo výške 688 500 eur Protimonopolným úradom Slovenskej republiky. O toto posúdenie malo mesto Piešťany požiadať po tom, ako vklad schválilo mestské zastupiteľstvo uznesením ešte z júna 2019.

Navyše z príspevku od Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky letisko tento rok nakúpi nové zariadenia na zvýšenie bezpečnosti ako scanner batožiny alebo hasičské vozidlo.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW