Pútnické cyklotrasy v okolí Dunaja spája projekt SacraVelo

Publikované: 05.03.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
5. 3. 2018 – 28. februára 2018 sa v Győri uskutočnila tlačová konferencia projektu „SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja". Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia partnerov projektu (Samospráva župy Győr-Moson-Sopron, Trnavský samosprávny kraj, Bratislavský samosprávny kraj, Samospráva župy Komárom-Esztergom, obec Szil a obec Báč).

Projekt sa realizuje v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Schválený rozpočet projektu je 2,75 miliónov eur, z toho 85% (t. j. 2,34 miliónov eur) tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. 
Predseda Samosprávy župy Győr-Moson-Sopron, Németh Zoltán, uviedol, že projekt spája štyri regióny dvoch susediacich štátov, poukazuje na sakrálne a prírodné hodnoty podunajského územia a ponúka možnosť na ich pohodlné a bezpečné spoznávanie. 
Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi zdôraznil, že projekt ponúka možnosť ďalšej spolupráce medzi dvoma krajinami, podporuje kultúru, šport a udržateľný eko-turizmus, a tým aj zdravší životný štýl. 
Z celkového rozpočtu majú maďarskí partneri k dispozícii 1,17 miliónov eur, ktoré využijú na značenie cyklosiete SacraVelo, na výstavbu odpočívadiel na území dvoch žúp a výstavbu cyklocentra v obci Szil. Slovenskí partneri projektu použijú finančné prostriedky vo výške 1,58 miliónov eur na výstavbu nových cyklotrás, značenie cyklosiete a na výstavbu cyklocentra v obci Báč. Partneri spoločnými silami vytvoria prvky (online a offline), ktoré  poskytujú informácie o sakrálnych pamiatkach a budú slúžiť pútnikom a turistom prichádzajúcich do regiónu, ale aj samotným obyvateľom dotknutých regiónov.
Po tlačovej konferencii sa zástupcovia partnerov projektu dohodli na ďalšom postupe, ktorý povedie k úspešnej implementácii projektu.
 
Text a foto: Tlačová správa projektu SacraVelo

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW