Pútnicky zájazd "Cesta za vierou"

Publikované: 01.10.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

 Poznávací pútnický zájazd sa uskutočnil v termíne od 08.09.2019 do 13.09.2019. Program zájazdu bol pestrý a zaujímavý. Prijímatelia sociálnych služieb, doprovod a zástupcovia TTSK navštívili pútnické miesta južného a stredného Talianska.
Po nočnej jazde sme navštívili baziliku Zvestovania Panny Márie, ktorej srdcom je svätý domček Panny Márie. Ďalším zaujímavým miestom púte bolo Lanciano, ktoré sa rozkladá v kopcoch abruzzskej oblasti, len niekoľko kilometrov od Jadranského mora a je preslávené prvým eucharistickým zázrakom. Z Lanciana pokračovala cesta do San Giovanni Rotondo, kde žil páter Pio.
Celodenný program bol zameraný na prehliadku areálu, hrobu a múzea pátra Pia. Následne sa všetci pútnici presunuli do rodiska Pátra Pia - mesta Pietrelcina. Tu mali možnosť navštíviť múzeum a kostol vo Františkánskom konvente, farský kostol, rodný dom pátra Pia a  kostol sv. Anny. Posledným malebným historickým miestom v Umbrii v strednom Taliansku, ktoré mali možnosť pútnici navštíviť bolo Assisi. To je preslávené ako rodisko svätého Františka. Tu ich čakala prehliadka kostola Santa Maria degli Angeli, ktorý je považovaný za centrum Františkánskeho rádu a kaplnky Porciunkula.
dtiaľ sa presunuli do historického centra Assisi, ktoré je  jedno z najznámejších pútnických miest v Taliansku, zapísané na zozname UNESCO.  Ako posledné z miest pútnici navštívili Baziliku sv. Františka, ktorá je vybudovaná nad hrobom svätca a kostol Santa Chiara.
Tohtoročný pútnický zájazd bol veľkým obohatením pre každého účastníka, nakoľko mali všetci možnosť vidieť mnohotvárny reliéf talianskej krajiny s bohatou históriou a kultúrou, spoznali a prehĺbili si duchovný odkaz pátra Pia a Františka z Assisi. Návšteva pútnických miest zanechala v každom účastníkovi pútnického zájazdu pocit pokoja, radosti a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW