Región Matúšova zem má nové informačné centrum pre turistov

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Matúšova zem – Mátyusföld slávnostne otvorila nové turistické informačné centrum (TIC), ktoré sprostredkuje návštevníkom tipy na výlety a zážitky v celom regióne v okolí Galanty. Vybudovanie informačného miesta je po založení samotnej OOCR ďalším dôležitým krokom pre rozvoj cestovného ruchu.

“K rozvoju cestovného ruchu sme pristúpili systémovo. Jednou z našich ambícií bolo pokryť ‚biele miesta,' kde ešte nefungujú oblastné organizácie cestovného ruchu. V okolí Galanty sa nám to podarilo pred necelým rokom, keď napriek pretrvávajúcej pandémii vznikla OOCR Matúšova zem. V krátkom čase sme podporili aj vznik turistického informačného centra. Považujem ho za ďalší stupienok v starostlivosti a informovanosti návštevníkov, vytváraní nových zážitkových programov pre destináciu Matúšova zem, a
tým aj pre celý Trnavský kraj. Chceme, aby sa klienti o ponukách dozvedeli a mali záujem pricestovať do tohto krásneho a historicky významného regiónu, ” povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Ako doplnil, “podobné centrum sme len nedávno otvorili v Smrdákoch. Som rád, že sa sieť turistických centier v našom kraji rozrastá. Cestovný ruch teda rozvíjame rovnomerne na celom území kraja aj v spolupráci s mestami, obcami a podnikateľmi.“


Galanta je kultúrno-historickým a obchodným centrom regiónu. Pýchou mesta je Neogotický kaštieľ Esterházyovcov, ktorý sa každoročne pýši veľkou obľubou turistov. Zvýšená návštevnosť je zabezpečená aj množstvom kultúrnych podujatí, ktoré sa uskutočňujú v nádvorí a v parku kaštieľa. So zvyšujúcou mierou návštevníkov narastá aj dopyt po turistickom informačnom centre, ktoré doteraz v destinácii chýbalo.

Financie na zriadenie TIC poskytol Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prostredníctvom KIRA (Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry) a mesto Galanta. Súčasťou zámeru bolo aj zrekonštruovanie miestnosti vedľa turistického centra, ktorá bude slúžiť ako kancelária a rokovacia miestnosť OOCR.

“Nové centrum bude adekvátnym priestorom pre poskytovanie informácií, brožúr, letákov a iných propagačných materiálov, ktoré napomôžu k zvýšeniu turistického ruchu v meste Galanta a v celom regióne. Turisti tu získajú kompletné informácie nielen o našej najznámejšej národnej kultúrnej pamiatke, Neogotickom kaštieli, ale aj o ďalších atrakciách, pamiatkach a vzácnych miestach či možnostiach rekreácie, športového vyžitia, zábavy, o ubytovacích a stravovacích možnostiach, podujatiach a podobne.
Našim hlavným cieľom bude manažovanie ponúkaných služieb a tvorba programu pre turistov tak, aby sa u nás zdržali čo najdlhšie a odchádzali od nás spokojní,” doplnila výkonná riaditeľka OOCR Matúšova zem – Mátyusföld Andrea Sláviková.

Priamo v Neogotickom kaštieli, kde sídli novo otvorené TIC a kancelária OOCR, si môžu návštevníci vychutnať prehliadku zrekonštruovanej južnej veže v expozícii “Galanta na špirále storočiami,” ktorú prevádzkuje samotná OOCR. Kaštieľu, ktorý dali postaviť Esterházyovci, sa po mnohých rokoch postupne dostáva pozornosti a jeho krásy začínajú objavovať aj návštevníci zo zahraničia, ktorí sa v regióne zdržia dlhšie ako jeden deň alebo víkend.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW