Regiontour Brno 2014

Publikované: 16.01.2014/ Aktualizované: 21.02.2022

16. 1. 2014 - Veľtrh cestovného ruchu REGIONTOUR 2014 otvoril tretí januárový štvrtok na brnenskom výstavisku český premiér v demisii Jiří Rusnok, hajtman Juhomoravského kraja Michal Hašek, kardinál Dominik Duka – arcibiskup pražský, primátor Brna Roman Onderka, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška a ďalší hostia. Trnavský samosprávny kraj zastupoval poslanec TTSK Zdenko Čambal. Veľtrh navštívilo aj viacero hostí, medzi nimi bola aj delegácia spolkovej krajiny Dolné Rakúsko vedená hajtmanom Erwinom Pröllom a maršálek Lodžského vojvodstva Witold Stepień.

Hajtman Michal Hašek pri otvorení zdôraznil, že na výstavisku návštevníci nájdu to najlepšie zo všetkých krajov Českej republiky i partnerských regiónov a inšpiráciu pre to, ako stráviť chvíle odpočinku. Pri tej príležitosti povedal, že návštevníci sú v najkrajšom kraji Českej republiky.

Trnavský samosprávny kraj mal svoje miesto vyčlenené v stánku Juhomoravského kraja vedľa Trenčianskeho samosprávneho kraja. Súčasťou slávnostného otvorenia expozície Juhomoravského kraja, ktorá nasledovala po otvorení veľtrhu, bol podpis Dohody o spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, ktorý sa týkal rozvoja Baťovho kanála, ktorý je aj na území TTSK.

V priestore TTSK mali záujem návštevníci o propagačné brožúry o Baťovom kanále, cyklotrasy a ďalšie zaujímavosti. Veľtrh bol skromnejší, než po iné roky. Z TTSK sa samostatnými expozíciami prezentovali iba Kúpele Piešťany a Oblastná organizácia cestovného ruchu Žitný ostrov, ktorú navštívil aj Zdenko Čambal.

 

Ivan Krajčovič

 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend