Regiontour v Brne v duchu tradícií

Publikované: 09.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
09.12.2013

Uplynulý týždeň sa v Brne konal tradičný veľtrh Regiontour 2013. Zastúpenie na ňom mal aj Trnavský samosprávny kraj. Osobne ho podporil podpredseda TTSK Zdenko Čambál. Pri otvorení veľtrhu zdôraznil hajtman Juhomoravského kraja Michal Hašek, že sa Regiontour z veľkej časti nesie v duchu tradícií. „Jedným z nosných tém veľtrhu je 1150. výročie  príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na Moravu. Je to výročie dôležité nielen pre Moravu, ale pre celú strednú Európu."

Rovnako ako v minulosti bola hlavným cieľom Regiontour (17.-20.1.2013) propagácia jednotlivých krajov krajín Európy. Okrem českých regiónov sa na veľtrhu predstavili aj partneri Juhomoravského kraja Trnavský samosprávny kraj, Banskobystrický samosprávny kraj, Dolné Rakúsko, Chanty-Mansijský autonomný okruh-Jugra, Leningradská oblasť, Lodžské vojvodstvo, Provincia Gers, Zadarská župa, Srbsko – Šumadijský okruh a Centrope.

Tento týždeň sa v podobnom duchu bude niesť Slovakiatour (24.-27.1.) v priestoroch bratislavskej Incheby. Ani v tomto prípade nebude chýbať stánok TTSK.

Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW