Rekonštrukcia ciest a škôl sú priority pre okres Piešťany

Publikované: 05.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
5. 3. 2019 – Trnavský samosprávny kraj v tomto roku investuje takmer 3 mil. € do ciest v okrese Piešťany. Pre oblasť školstva je vyčlenený viac ako milión eur na rekonštrukciu škôl a školských zariadení. Novú elektronickú požiarnu signalizáciu dostane  objekt Vily dr. Lisku Balneologického múzea Imricha Wintera. Aj o týchto investíciách informoval trnavský župan Jozef Viskupič zástupcov samospráv okresu Piešťany. 

 
"Okres Piešťany dostane tento rok významné investície do ciest a školstva. Trnavská župa opraví z vlastných zdrojov úseky ciest Trebatice – Borovce a Krakovany až po hranicu kraja. Z prostriedkov EÚ zrekonštruujeme úsek cesty Banka vrátane Krajinského mosta v Piešťanoch," povedal Trnavský župan J. Viskupič. 
 
Pre rok 2019 je na opravy ciest pripravených takmer 3 mil. €, z čoho je viac ako milión vyčlenený z rozpočtu trnavskej župy. Ostatné zdroje sú z prostriedkov EÚ. Viac ako milión eur investuje kraj do opravy a modernizácie školských budov. Najvýznamnejšou investíciou bude rekonštrukcia strechy SOŠ záhradnícka Piešťany, ktorá by sa mala začať už v apríli tohto roka. 
 
"Udalosťou roka pre okres Piešťany, ale aj celý kraj, bude nepochybne návrat Leteckých dní. Podarilo sa nám zachrániť a rozlietavame Letisko Piešťany. Výsledkom nášho úsilia je, že už od tejto sezóny má letisko svoj historicky prvý charterový let, respektíve hneď dva, a to do destinácii v Turecku a Egypte," doplnil J. Viskupič.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW