Rok plný zážitkov vďaka Krajskej organizácií cestovného ruchu

Publikované: 27.12.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Vlakom alebo busom?

Najväčším hitom letnej sezóny sa stali Výletné vlaky Pálffy a Štefánik. Historické mašinky s divadelným predstavením v podaní profesionálnych hercov z Divadla Jána Palárika v Trnave jazdili z Bratislavy alebo z Nového Mesta nad Váhom do Smoleníc a do Brezovej pod Bradlom. Počas prázdnin prešli 1 823 vlakových kilometrov a previezli spolu 1332 cestujúcich. Vďaka veľkému záujmu výletníkov vláčiky vypravíme aj v roku 2022. Už teraz pripravujeme viacero noviniek a prekvapení, ktoré potešia hlavne deti a ich rodičov, ale aj milovníkov historických vláčikov.

Nielen vlaky, ale aj vypravené cyklobusy sa stali veľmi vyhľadávaným spôsobom cestovania za zážitkami. K letným cyklobusom “Od vody k vode” zo Senca do Čunova sa na jeseň pridali Cyklobusy do Karpát, ktoré previezli turistov aj cyklistov z Trnavy a z Piešťan za objavovaním nových cyklotrás v okolí. V nasledujúcej sezóne sa na cyklovýlety môžete tešiť už od jari a pribudnú k nim aj nové trasy cyklobusu.

Jesenná nuda? Ani náhodou!

V septembri sme zažili hádam posledný teplý a slnečný deň babieho leta v parku kaštieľa v Dolnej Krupej. Vedeli ste, že tam kedysi prebýval slávny skladateľ Ludwig van Beethoven? A práve na tému jeho veľkej lásky, ktorá sa tu zrodila a inšpirovala jeho tvorbu, sme usporiadali koncert komornej hudby s názvom Rozárium hudby. Atmosféra podujatia bola neopísateľná a preto kto ju nezažil, môže sa pridať v budúcom roku.

Po tomto umeleckom zážitku sme počas dušičkového víkendu zorganizovali aj unikátny splav - Dunajský svetlonos, počas ktorého účastníci splavovali rozvetvené dunajské ramená v katamaránoch s lampášmi. Voda je jednou z hlavných tém, pre ktoré je náš  kraj výnimočný. Téma termálnej vody dostala priestor už príchodom sychravého počasia. Vtedy sme ako Trnavský kraj zážitkov v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, Thermalparkom Dunajská Streda a Thermal Corvinus Veľký Meder uviedli na trh aquapass Vlakom za termálom. S jedeným výhodným kombinovaným lístkom zakúpeným na vlakovej stanici, dostanete nielen lístok na vlak a bezplatný transfer medzi železničnou stanicou a aquaparkom, ale zároveň aj vstupenku do aquaparku.

Zabudnuté príbehy ožívajú

Na záver roka, tesne pred vyhlásením lockdownu, sa nám v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave podarilo uviesť premiéru zážitkovej prehliadky mesta s názvom Piešťany podľa Wintera. Umelecké výkony profesionálnych hercov z DJP v audiohre dopĺňali živé vystúpenia ochotníckych súborov Divadla na TrakOch a Univerzitného divadla THE.ART.RE. Diváci prechádzajúci mestom tak mohli stretnúť Ľudovíta Wintera a ďalšie historické postavy v dobových kostýmoch a ocitli sa tak ako keby uprostred príbehu. Už teraz sa tešíme na spustenie tejto prehliadky, ktoré je naplánované po uvoľnení protipandemických opatrení začiatkom roka 2022.

V roku 2021 sme tiež predstavili unikátny projekt risografík s príbehom z Trnavského kraja, ktorý finančne pomáhal pandémiou postihnutému kreatívnemu odvetviu, konkrétne ilustrátorom. Podpísali sme Memorandum na rozvoj turistickej infraštruktúry v Trnavskom kraji, na základe ktorého bude do letnej turistickej sezóny 2022 vybudovaná a sprístupnená nová  útulňa Mihalinová v Malých Karpatoch. Máme veľkú radosť, že sa podarilo založiť novú oblastnú organizáciu cestovného ruchu v okrese Galanta s názvom Matúšova zem - Mátyásföld a začleniť mesto Hlohovec do oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj želá všetkým ľuďom žijúcim v kraji, ako aj tým, ktorí do nášho kraja cestujú, Vianoce plné zážitkov a veľa šťastia a zdravia v novom roku 2022!

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW