S blížiacim sa koncom školského roka je na rade oceňovanie tých najlepších

Publikované: 18.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Tvrdá práca našich študentov a napätie z písomiek sa chýli pomaly ku koncu. S blížiacim sa koncom školského roka 2018/2019 prišlo na rade oceňovanie tých najúspešnejších. Veľmi si vážime, že mesto Vrbové pod vedením pani primátorky Dott. Mgr. Emy Magiovej nezabúda na tých najlepších a každý rok oceňuje našich žiakov, ktorým sa opätovne darilo v krajských, okresných, ale aj celoslovenských vedomostných a športových súťažiach.

V závere školského roka nemôžeme zabudnúť aj našich maturantov, ktorí skúšku dospelosti všetci úspešne zvládli, a tak zavŕšili ďalšiu dôležitú etapu svojho života. Prevzatím maturitného vysvedčenia, získali tak dlho očakávanú vstupenku na vysoké školy. Ich výber je podľa našich informácií veľmi rozmanitý – od masmediálnej komunikácie cez právo, pedagogiku, filológiu, filozofiu či fyzioterapiu – až po Akadémiu policajného zboru, kriminalistiku či štúdium japončiny.

Osobitne nás však teší fakt, že viac ako polovica tohoročných absolventov má namierené na vysoké školy prírodovedného zamerania, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí – predovšetkým na českých vysokých školách, no i v Rakúsku, Dánsku či v Škótsku. Novinkou toho roku je výrazný nárast záujmu o štúdium ekonomických smerov.

Nech už mieria kroky našich absolventov kamkoľvek, veríme, že sú dobre pripravení do života, zvládnu náročné vysokoškolské štúdium a urobia vo svojom živote veľa správnych rozhodnutí. Vyslovujeme nádej, že sa budú radi vracať na svoju strednú školu a prinesú nám samé dobré správy o svojich študijných a osobných úspechoch.

Držíme im palce a želáme veľa šťastia!

Pedagógovia a zamestnanci Gymnázia J.B.Magina

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW