Šamorínčan realizuje významný projekt aj vďaka podpore Európskej únie

Publikované: 13.08.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
Podstatní sú občania, ich názory, postrehy, potreby, návrhy. Preto sa v rámci projektu bude čoskoro realizovať rozsiahly prieskum verejnej mienky, na ktorý nadviažu verejné diskusie. Spomeňme ešte jednu z ďalších významných oblastí projektu, ktorou je práca so žiakmi a študentmi. Pôjde o zmapovanie ich potrieb, podporu konceptov smart city, prehĺbenie informovanosti mladých ľudí až po organizovanie im určených spoločenských, kultúrnych a vedeckých podujatí.
 
„Podporu porozumenia medzi našimi občanmi  vítame, so Šamorínčanom budeme radi spolupracovať najmä pri realizácií kultúrnych a spoločenských projektov,“ povedal primátor Šamorína Csaba Orosz. Dodal, že Šamorín bol vždy dobrým miestom pre život a na bohatú históriu je možné nadviazať realizáciou moderných výziev, ktoré súčasnosť ponúka aj vo forme európskych fondov určených na rozvoj mesta. 
 
Občianske združenie Šamorínčan vzniklo v roku 2017. Podporuje rozvoj občianskej informovanosti, komunitného života či národnostné spolunažívanie, a tým napomáha ekonomickému rozvoju regiónu. 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend