Šamorínčania uspeli v simulovanom parlamente

Publikované: 06.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
6. 3. 2019 – V piatok 22. februára 2019 sa žiaci nášho gymnázia, menovite Dominik Boris, Rebecca Horváthová, Erika Chlebčoková, Maximilián Čepček a Barbora Popovičová, zúčastnili semifinálového kola 1. simulovaného rokovania NR SR, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. 

Pred semifinálovým kolom musel najskôr tento päťčlenný súťažný tím vytvoriť návrh zákona, s ktorým nakoniec postúpil ďalej do semifinále. 
V tomto semifinálovom kole boli všetci piati členovia tímu, s príznačným menom Šamorínčania, rozdelení do piatich rôznych výborov a nasledovalo prerokovanie návrhov zákonov v tzv. druhom a treťom čítaní, počas ktorého sa museli všetci vyjadriť k navrhovaným zákonom. 
Po prerokovaní prišlo na rad plenárne zasadnutie v amfiteátri UK, počas ktorého  bolo prítomných všetkých štrnásť tímov tohto semifinále. Tímy, ktoré sa tejto súťaže zúčastnili, boli z celého Slovenska, snažili sa o najlepší výkon a preukazovali veľké odhodlanie počas celého zasadnutia. Samozrejme, vrátane nás. 
Po prerokovaní všetkých bodov programu sa uskutočnil vedomostný test. Aj vďaka jeho vyriešeniu sa nám spolu s ďalšími šiestimi tímami úspešne podarilo postúpiť do finálového kola simulovaného rokovania NR SR, ktoré bude prebiehať v Národnej rade Slovenskej republiky s najlepšími šestnástimi tímami z celého Slovenska. 
Po ukončení akcie sme odchádzali šťastní vďaka postupu, novonadobudnutým skúsenostiam a taktiež hrdí na každého jedného člena nášho tímu, ktorý prispel k postupu celej skupiny. 
A nakoniec treba podotknúť, že sme odchádzali predovšetkým s úžasným pocitom, že sme boli súčasťou tejto veľmi zaujímavej a hodnotnej súťaže a v neposlednom rade mohli ako mnohí iní  reprezentovať Gymnázium M. R. Štefánika v Šamoríne.
Tešíme sa na finále a dúfame, že dopadne aspoň tak skvelo, ak aj nie lepšie, ako práve toto semifinále.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW