SK 8: Slovenskí župani a českí hejtmani sa historicky po prvýkrát stretli na Slovensku

Publikované: 10.08.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Teším sa, že po minuloročnom stretnutí v Českom Krumlove sme sa dnes stretli v Bratislave. S hejtmanmi máme mnoho spoločných tém a denne čelíme podobným výzvam. V súvislosti s u nás aktuálnou diskusiou o reforme verejnej správy sme diskutovali predovšetkým o fungovaní spojeného modelu, ktorý je v Českej republike zavedený už takmer 20 rokov. Presvedčili sme sa, že regionálna samospráva a miestna štátna správa môžu efektívne fungovať pod jednou strechou aj na Slovensku, a tým priblížiť výkon kompetencií k obyvateľom,“ vyhlásil Jozef Viskupič, predseda SK 8 a trnavský župan.

Jiří Běhounek, 1. podpredseda Rady AK ČR a hejtman Kraja Vysočina, doplnil, že „na dnešnom rokovaní našich partnerských organizácií sme sa, celkom prirodzene, nevyhli téme zvládania koronakrízy. S pripravovanou reformou verejnej správy na Slovensku sme našim slovenským kolegom navrhli vytvorenie pracovných skupín. Chceme si vymieňať skúsenosti vo všetkých oblastiach a radi privítame odborníkov slovenských krajov u nás.“

Zástupcovia krajov oboch štátov tiež hovorili o nastavení čerpania eurofondov v programovom období 2021-2027, ako aj o aktuálnom vývoji v odvetví cestovného ruchu, ktoré výrazne ovplyvnila pandémia ochorenia Covid-19.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW