Slávnostné vyhodnotenie projektu Zelená oáza radosti

Publikované: 13.09.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Dňa 13. septembra sme s radosťou privítali všetkých priateľov školy na slávnostnom vyhodnotení projektu Zelená oáza radosti.
Naším krédom je: „O čom rozprávaš, to aj urob, tak aj konaj!“ Tento postup vedie našich pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu skutočných problémov školy a prostredia, v ktorom žijú.
Od školského roku 2012/2013 sa zapájame do certifikačno-vzdelávacieho programu Zelená škola, ktorý je súčasťou celosvetovej siete Eco-Schools a ktorý nám pomáha realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Naším hlavným cieľom je stať sa aktívnejšou, zdravšou a zelenšou školou.
Skutočnosťou je aj fakt, že neustále hľadáme zdroje, ktoré nám pomôžu pokračovať v realizácii našich plánov. Keď sme sa koncom minulého roka dozvedeli o možnosti podania projektu o grant s podporou Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy, s veľkým odhodlaním sme sa pustili do práce. Naša radosť bola naozaj veľká, keď sme sa na jar dozvedeli, že náš projekt pod názvom Zelená oáza radosti sa dostal do zoznamu podporených projektov. Cieľom bolo zasadiť okrasné dreviny a tým vytvoriť príjemné prostredie, naučiť žiakov ako využiť pokosenú trávu na kompostovanie a ako zhromaždiť dažďovú vodu na polievanie rastlín. Pri realizácii projektu nám pomohli rodičia, kolegovia, študenti a veľký kus práce vykonal aj náš údržbár, Vojtech Szőke. Poďakovanie patrí za ich entuziazmus. Pán Gustáv Szabó ako rodič nám veľmi efektívne pomohol pri úprave a príprave vhodného terénu. Pri plánovaní a získavaní vhodných drevín a rastlín nám podal pomocnú ruku pán Lajos Gaál. Konečná podoba našej okrasnej záhrady vznikla vďaka šikovným rukám žiakov, ktorých koordinovala kolegyňa Edita Gaálová. Teda Zelená oáza radosti na našej škole sa stala skutočnosťou vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. a spolupráci študentov, učiteľov a rodičov.
Pevne verím, že Zelená oáza bude zdrojom našej spoločnej radosti, o ktorú sa budeme pravidelne starať a bude ešte dlho pastvou pre naše oči a miestom, kde načerpáme nové sily.

Alžbeta Horváthová
riaditeľka školy

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW