Slovenské rýchle prsty 2019

Publikované: 28.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

V dňoch 19. – 21. novembra 2019 sa traja šikovní žiaci Obchodnej akadémie v Trnave – Zuzana Lašáková (5. N); Ondrej Lašák a Alena Štefunková (3. N), zúčastnili pod vedením vyučujúcej Ing. Martiny Suchárovej celoslovenskej súťaže „Slovenské rýchle prsty 2019“, ktorú organizovala OA na Nevädzovej 3 v Bratislave v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Súťaž sa konala pod záštitou p. Juraja Drobu. Celú súťaž viedli pani Helena Zaviačičová a juniorský majster sveta – Jonáš Vala.

 

Program bol po celé tri dni veľmi bohatý na aktivity zamerané na spracovanie informácií na počítači. Žiaci absolvovali tréningy písania diktovaného textu. Táto disciplína bola veľmi náročná, pretože diktovaný text (nahlas, v slúchadlách) sa každou minútou zrýchľoval. Po vyhodnotení tréningov sme mali dôvod na úsmev, naši žiaci sa umiestňovali na popredných pozíciách. Zuzka súperila so študentom z Košíc, striedali si prvé a druhé miestoJ. Potom nasledovali odpisy v dĺžke 10 a 30 minút, rôzne minútovky, kde pri písaní bolo dôležité nielen sústrediť sa na bezchybné písanie, ale popritom im vyhlasovatelia súťaže – moderátori zadávali aj iné úlohy na pozornosť. A opäť som šťastná fotografovala výsledkové listiny premietané na veľkoplošnej obrazovkeJ.

 

Vyučujúci mali možnosť porozprávať sa s pani Zaviačičovou o problémoch, ktoré sa niekedy vyskytnú pri výuke ZAV programu; spolu s Jonášom poradili, vysvetlili, čo sa nedalo vyriešiť na mieste, sa vyrieši neskôr cez e-mailovú komunikáciu.

Umiestnenie žiakov:

Zuzana Lašáková – 1. miesto

Ondrej Lašák – 6. miesto

Alena Štefunková – 11. miesto

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW