Slovenský olympijský výbor oceňoval

Publikované: 10.12.2013 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
10.12.2013

V Bratislave si pripomenuli 20. výročia vzniku Slovenského olympijského výboru (SOV). V rámci programu uviedli do života dve publikácie - Naše olympijské začiatky od autorky Márie Mračnovej a Slovenské olympijské memorabílie kolektívu autorov na čele s Branislavom Delejom.
Súčasťou slávnosti bolo aj odovzdávanie výročných ocenení SOV za rok 2012 a množstva vyznamenaní SOV. Za rok 2012 bolo udelených 12 výročných ocenení. Osem z nich si laureáti prevzali priamo na slávnosti.
Zlaté odznaky aj Strieborné odznaky SOV si prevzali všetci laureáti na slávnosti osobne, predstavitelia SOV odovzdali aj viacero ďalších vyznamenaní. Zlatý odznak SOV, ktorý sa udeľuje za výnimočný prínos pre olympijské hnutie a šport si prevzali Rudolf Čillík (lyžovanie), František Jarušek (vodné pólo a plávanie), Walter Marx st. (sánkovanie), Tibor Mikuš (karate), Rudolf Stanček (basketbal) a Michal Šoltýs (zjazdové lyžovanie).

© 2013, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend