Smrdáky majú novú požičovňu elektrobicyklov

V navštevovanom kúpeľnom meste Smrdáky sa počas Vinobrania 2022 slávnostne otvorila nová požičovňa elektrobicyklov v Turistickom informačnom centre (TIC). Vybudovanie požičovne elektrobicyklov je súčasťou pokračujúceho rozvojového zámeru v regióne Horného Záhoria.


“Prostredníctvom Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj aj Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúry prispievame rozvoju cestovného ruchu a aktivít na podporu platformy kúpeľného turizmu, ktorá má za cieľ prilákať viac domácich, ale aj zahraničných návštevníkov kraja. Nedávno sme v Smrdákoch otvorili Turistické informačné centrum, a dnes v našom rozvojovom zámere na Záhorí pokračujeme otvorením novej požičovne elektrobicyklov. Požičovňa e-bikov nadväzuje na vybavenie elektronabíjacích staníc, ktoré sa v minulom roku inštalovali v okrese Senica a Skalica. Rovnako tak podporujeme podnikateľov a prevádzkovateľov rôznych služieb, čo v kontexte dnešnej doby považujem za veľmi podstatné,” uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Financie na kúpu elektrobicyklov poskytol Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prostredníctvom KIRA (Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry) a OOCR Záhorie. Za poskytnuté prostriedky bolo možné zabezpečiť do Turisticko-informačného centra kúpu šiestich dámskych a pánskych horských elektrobicyklov vo veľkostiach M a L. Sú tiež rozdelené podľa úrovne pre mierne pokročilého cyklistu, pokročilého a pre náročnejšieho užívateľa. Financie slúžia aj na prvotné financovanie príslušenstva a výdavkov súvisiacich s prevádzkou, prepravou a zabezpečením bicyklov a požičovne.

Hlavným koordinátorom projektových zámerov je Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj. Predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Pavol Kalman vysvetlil, že „vytváranie spoluprác a spájanie financií vedú k reálnym výsledkom, ktoré pomáhajú s rozvojom turizmu v území. Preto sa tešíme, že spolupráca TTSK, KIRA, OOCR Záhorie a samosprávy pod taktovkou našej krajskej organizácie cestovného ruchu priniesla vybavenie tak žiadanej požičovne elektrobyciklov. Prajem veľa spokojných klientov. ”

Vďaka elektrobicyklom môžu klienti, no nielen oni, spoznávať okolie Smrdákov a Záhoria. V sedadlách e-bikov je jednoduché navštíviť krásne vyhliadky, vodné plochy, zaujímavé miesta či pamiatky a užiť si tak celodenné výlety po okolí.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW