Spoločne so združením STORM znižujeme riziká vyplývajúce z užívania drog

Publikované: 20.06.2017/ Aktualizované: 16.04.2023
20. 6. 2017 – Združenie STORM, ktoré v meste Trnava pomáha znižovať riziká vyplývajúce z užívania drog, pozýva občanov na veľký komunitný zber voľne pohodených injekčných striekačiek, ktorý sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 so začiatkom pred radnicou mesta o 15. hodine.

Projekt má názov Bezpečne v komunite, lebo v prvom rade chráni zdravie komunity – obyvateľov Trnavy. Cieľom združenia je vyčistiť prostredníctvom neho čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. „Boli by sme radi, keby sa trnavskí občania stali našimi vyhľadávačmi, a spoločne s nami, pracovníkmi Združenia STORM – zberačmi, tak spoločne ochránili verejné zdravie obyvateľov bezpečnou likvidáciou striekačiek a ihiel, odpadu po rizikovom správaní užívateľov drog," hovorí Pavol Ščasný, koordinátor programov.
Trnavský samosprávny kraj zároveň prosí občanov o pomoc s identifikáciou rizikových miest, ktoré následne v piatok ich pracovníci skontrolujú. V prípade, že o takejto lokalite viete, môžete kontaktovať priamo Združenie STORM e-mailom alebo telefonicky na čísle 0905 943 229. V tomto roku už pracovníci združenia v spolupráci s mestskou políciou a obyvateľmi mesta bezpečne zlikvidovali 31 kusov injekčných striekačiek v rôznych častiach mesta.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW