Športovec roka TTSK 2017

Publikované: 03.12.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
3. 12. 2017 – V Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave boli v piatok 1. decembra ocenení najúspešnejší športovci Trnavského samosprávneho kraja za rok 2017.

Súčasťou dlhodobej koncepcie Trnavského samosprávneho kraja v oblasti športu je rozvoj telovýchovnej kultúry a vytváranie podmienok pre športové aktivity rôznych vekových kategórií. Aj vďaka tomu si prevzali najvyššie športové ocenenia športovci, ktorých úspechy mali celoštátny a medzinárodný charakter. Pocty sa dostalo nielen športovcom – jednotlivcom a kolektívom, ale aj zanieteným trénerom, pedagógom a funkcionárom v oblasti športu.

Športovci boli rozdelení na kategórie žiakov, dorastu a dospelých. V kategórii žiakov vo veku 10-15 rokov bol ocenený klub Spartak Trnava U14, ktorý vo svojej vekovej kategórii vybojoval slovenský majstrovský titul. Najlepším kolektívom v kategórii dorastencov a juniorov za uplynulý rok sa stal  Stolnotenisový klub Viktória Trnava, ktorý vo finálových zápasoch dlhodobej súťaže dorastencov nenašiel premožiteľa a zaslúžene obhájil slovenský majstrovský titul.  V kategórii dospelých získali ocenenie za najlepší kolektív tento rok dva športové kluby, Stolnotenisový klub Vydrany, ktorý v stolnom tenise mužov získal tretí domáci titul v rade a Hokejbalový klub Skalica, ktorý sa po troch víťazných finálových zápasoch nad Kežmarkom stal premiérovo slovenským majstrom.

Trénerom  roka sa stal tréner stolnotenisového klubu Vydrany Jozef Kmeť. Objavom  roka je Nina Ladvenicová zo štúdia Different Athletics Trnava, ktorá  obsadila na tohtoročných CrossFit Games Athlete 2017 v americkom Madisone skvelé šieste miesto v kategórii dievčat do 15 rokov a je vôbec prvým účastníkom zo Slovenska, ktoré sa na podujatie, majúce charakter najvýznamnejšej svetovej súťaže kvalifikovala. Okrem toho sa zúčastnila na ME vo vzpieraní, kde vytvorila osem nových slovenských rekordov. Talentmi roka sú Dušan Bobek, jeden z najväčších súčasných talentov v trnavskej Boxing Academy a Vanda Vargová, ktorá  získala v žiackej kategórii slovenský majstrovský titul v tenise v hale a k nemu pridala i tretie miesto na otvorených Majstrovstvách Slovenska.

Športovkyňou roka Trnavského samosprávneho kraja sa stala tenistka Magdaléna Rybáriková, ktorá sa v roku 2017 prepracovala zo 453. miesta rebríčka WTA na súčasné 20. miesto a momentálne je slovenskou tenisovou jednotkou. Na tohtoročnom Wimbledone, najstaršom a najprestížnejšom tenisovom turnaji na svete sa ako prvá Slovenka v histórii prebojovala do semifinále.