Správy, ktoré najviac zaujali verejnosť v roku 2023

Trnavská župa aj počas uplynulého roka prinášala aktuálne informácie z diania v Trnavskom kraji a my by sme Vás radi informovali o top správach, ktoré verejnosť najviac zaujali v roku 2023.

V roku 2023 na našej webovej stránke https://trnava-vuc.sk/ verejnosť najviac zaujala správa o otvorení mosta v Hlohovci, ktorý bol komplexne zrekonštruovaný, pričom šlo o najrozsiahlejšiu logistickú operáciu župy v rámci cestnej infraštruktúry. Najdlhší most vo vlastníctve župy meria 343 metrov a jeho rekonštrukcia bola symbolicky ukončená vo štvrtok 3. augusta 2023 spustením iluminácie mosta ako jedného z nových prvkov na konštrukcii. Župa spolufinancovala modernizáciu najdlhšieho mosta v kraji prostredníctvom nenávratného finančného príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v hodnote takmer 5,3 milióna eur. Všetky informácie o tomto projekte sme zverejňovali aj na špeciálnom webe www.hlohoveckymost.sk . Ďalšou najčítanejšou správou bolo otvorenie nového župného zdravotníckeho strediska Zdravá župa. Otvorením strediska zvýšil kraj dostupnosť zdravotnej starostlivosti v širšom regióne.  K všeobecnej ambulancii pre dospelých postupne pribudli aj priestory pre špecialistov v dočasne nedostatkových odbornostiach, a to v odbore kardiológia a neurológia. Okrem toho župa začala poskytovať služby mobilného hospicu a Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Treťou najčítanejšou správou bolo zavedenie zónového členenia kraja a výhodných predplatných cestovných lístkov (PCL) v prímestskej autobusovej doprave. Cestovanie je vďaka nim ľahšie a jednoduchšie najmä pre pravidelných cestujúcich. Viac informácii sme zverejnili na www.cestujlahko.sk .

Na župných sociálnych sieťach si prvenstvo záujmu sledovanosti získalo práve dokumentárne video o rekonštrukcii hlohoveckého mosta (https://bit.ly/video_most), ako aj video o zmodernizovaných učebniach na župnej Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Projekt modernizácie odborného vybavenia a priestorov školy bol realizovaný v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), v objeme viac ako 270-tisíc eur. Vďaka tomu sa zvýšila atraktivita štúdia, kvalita odborného vzdelávania i praktických zručností študentov. Tretím najsledovanejším sa stalo video z osádzania novej cyklolávky ponad potok Blava, ktorej základnú 20 metrov dlhú konštrukciu osadil zhotoviteľ v polovici decembra. Dobudovanie napojenia lávky na existujúcu cyklotrasu je naplánované v jarných mesiacoch.

K najpočúvanejším podcastom Trnavskej župy za rok 2023 patrí rozhovor s riaditeľom župnej Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch Ladislavom Blaškovičom, ktorý priblížil štúdium na škole aj úspechy jej študentov. Zaujal aj rozhovor s riaditeľkou Odboru zdravotníctva TTSK Luciou Šmidovičovou, ktorá hovorila o dôležitosti očkovania proti HPV vírusu. Nemenej zaujímavý bol aj podcast so študentkami z programu Mladí na úrade, ktorého tretí ročník je aktuálne otvorený. Jeho cieľom je pokračovať v zapájaní mladých ľudí do verejného diania a vo vytváraní príležitostí pre študentov univerzít a vysokých škôl na získanie praxe už počas štúdia.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW