Stretnutia so starostami ukončil Trnavský okres

Publikované: 19.02.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
19. 2. 2018 – V Trnave sa skončila séria stretnutí nového vedenia Trnavského samosprávneho kraja s primátormi a starostami miest a obcí. Župan Jozef Viskupič, spolu s vicežupanmi Jozsefom Berényim, Marekom Neštickým, Pavlom Kalmanom a Romanom Sovom sa postupne stretli so zástupcami obcí zo všetkých okresov.

Vypočuli si ich problémy, ktoré ich kvária a mnohé sú naprieč celým krajom podobné. Starostovia sa sťažujú najmä na zlý stav ciest, ktorú ničí nákladná doprava. Väčšina sa zhodla v tom, že demografický vývoj je momentálne priaznivý a obyvatelia pribúdajú, hoci nie všetci si aj menia trvalý pobyt. Preto je nutné rozširovať triedy v školách a materských škôlkach.  
„Našli sme niekoľko tém, ktoré okresy spájajú, ako je napríklad pitná voda. Mám ambíciu urobiť z problému chýbajúcich vodovodov a kanalizácie tému, ktorá by sa mohla stať celonárodnou. Problémy s pitnou vodou patria do 19. storočia, to isté platí o problémoch s kanalizáciou, kde nám navyše hrozí do budúcnosti ekologický problém," povedal po poslednom stretnutí J. Viskupič. 
Jeho cieľom je tiež vytvoriť platformu s názvom M17, kde by sa na pravidelnej báze stretávali primátori sedemnástich krajských miest.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW