Stretnutia so starostami ukončil Trnavský okres

Publikované: 19.02.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
19. 2. 2018 – V Trnave sa skončila séria stretnutí nového vedenia Trnavského samosprávneho kraja s primátormi a starostami miest a obcí. Župan Jozef Viskupič, spolu s vicežupanmi Jozsefom Berényim, Marekom Neštickým, Pavlom Kalmanom a Romanom Sovom sa postupne stretli so zástupcami obcí zo všetkých okresov.

Vypočuli si ich problémy, ktoré ich kvária a mnohé sú naprieč celým krajom podobné. Starostovia sa sťažujú najmä na zlý stav ciest, ktorú ničí nákladná doprava. Väčšina sa zhodla v tom, že demografický vývoj je momentálne priaznivý a obyvatelia pribúdajú, hoci nie všetci si aj menia trvalý pobyt. Preto je nutné rozširovať triedy v školách a materských škôlkach.  
„Našli sme niekoľko tém, ktoré okresy spájajú, ako je napríklad pitná voda. Mám ambíciu urobiť z problému chýbajúcich vodovodov a kanalizácie tému, ktorá by sa mohla stať celonárodnou. Problémy s pitnou vodou patria do 19. storočia, to isté platí o problémoch s kanalizáciou, kde nám navyše hrozí do budúcnosti ekologický problém," povedal po poslednom stretnutí J. Viskupič. 
Jeho cieľom je tiež vytvoriť platformu s názvom M17, kde by sa na pravidelnej báze stretávali primátori sedemnástich krajských miest.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend