Stretnutie pedagógov v Divadle Jána Palárika

Publikované: 24.07.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Pedagógovia strávili v DJP jeden pracovný deň, naplnený viacerými aktivitami. V úvode dňa mali možnosť zažiť predstavenie Kompletný Shakespeare zhltnutý za 120 min. Po predstavení sa zúčastnili diskusie s tvorcami a interpretmi predstavenia pod „moderátorskou“ taktovkou dramaturgičky divadla Lucie Mihálovej za účasti asistenta réžie a autora hudby k predstaveniu Sávu Popoviča.

Boli tak aktívnou súčasťou jedného z výchovnovzdelávacích formátov, ktorý divadlo pre študentov a pedagógov pripravuje. Mali možnosť pýtať sa, diskutovať, reagovať na podnety podobne ako majú možnosť študenti. Tu je nutné vyzdvihnúť fakt, že diskusia sa reálne rozvinula a bola nesmierne podnetná. Aj pre ostrieľaných divadelných profesionálov.

Po výdatnom spoločnom obede program pokračoval kľúčovým momentom celého stretnutia – prezentáciou nadstavbovej programovej línie divadla „AKO DOMA v Divadle Jána Palárika“ . Konkrétne jej podprogramom „Škola (nie) je dráma“ , ktorý je venovaný cieľovej skupine stredoškolákov a žiakov II. stupňa základných škôl.

Po príjemne strávenom poldni, sa zoznámili formou prezentácie s aktuálnou ponukou programov a formátov, ktoré divadlo ponúka ako možnosť rozšíriť, doplniť, zveľadiť či ozvláštniť výučbu niektorých predmetov z curricula škôl (slovenský jazyk, dejepis, náuka o spoločnosti a umenie a kultúra ) či prehĺbenie rozmýšľania o konkrétnych témach.

4.jún 2019 bol rozhodne hodnotne a zmysluplne stráveným časom pre obe strany – pozývajúcu i pozvanú s relevantným presahom do budúcich dní i aktivít.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW