Stretnutie so starostami okresu Galanta

Publikované: 29.01.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
29. 1. 2018 – V poradí štvrté stretnutie vedenia Trnavského samosprávneho kraja s primátormi a starostami okresov sa konalo v Galante. Na stretnutí sa zúčastnila väčšina pozvaných predstaviteľov miestnej samosprávy.

Starostovia a primátori informovali o svojich problémoch. Kritizovali starú grantovú schému TTSK, ktorá si podľa nich vyžadovala priveľké náklady a bola byrokratická, pričom dostávali len malé sumy na svoje projekty. To by sa malo podľa župana zmeniť navýšením financií z 300 tisíc eur na takmer 600 tisíc a oklieštením piatich výziev na tri.
Staronové problémy obcí s vodou a kanalizáciou sa rozšírili na tomto stretnutí o nové témy. Primátor Serede Martin Tomčány kritizoval rozmáhajúce sa ubytovávanie robotníkov v priemyselných parkoch a nových firmách načierno, čím obce a mestá prichádzajú o financie, ktoré by inak za legálne ubytovanie získali. Navrhol županovi, aby rozšíril tím ľudí, ktorí by sa touto témou zaoberali. Primátor Sládkovičova Anton Szabó zase navrhol, aby sa kraj začal zaoberať podmienkam na udeľovanie povolaní na činnosť lekárom, ktorí neraz ordinujú v nevyhovujúcich podmienkach. Ako príklad uviedol lekára, ktorý ordinuje v byte v paneláku na poschodí, alebo iného, ktorý nedisponuje parkovacími miestami a tak pacienti musia chodiť k nemu peši.
Župan Jozef Viskupič na záver zopakoval, že vplyvom podnetov od starostov rozšíril tri priority z volebnej kampane, obchvat Senice, vyriešenie vjazdu do Hlohovca a Letisko Piešťany o štvrtú, ktorou sa stala voda. Ďalšie impulzy od rečníkov sa budú riešiť priebežne. Najbližšie stretnutie sa uskutoční o týždeň v Dunajskej Strede.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW