Študenti ako kľúčoví hráči vo formovaní udržateľnej budúcnosti

V šírení osvety sme sa s workshopom o udržateľnej mobilite presunuli do nášho kúpeľného mesta Piešťany. Dňa 30.05.2024 nás privítali dve triedy študentov zo Strednej školy obchodu a služieb.

Študentom sme okrem vzdelávacej aktivity navyše odovzdali nové informácie, ktoré sme sa dozvedeli na Medzinárodnej konferencii „Start with Children“. Pozitívne vnímali aj aktivity, do ktorých sme ich vtiahli počas nášho workshopu. Jednou z nich bola tvorba „ideálneho mesta“ ako miesta pre život nás všetkých, na ktorej skupinovo participovali. Prezentáciu referátu mobility podporila svojou prednáškou aj manažérka kvality ovzdušia z projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia pre TTSK.

Študentov zaujalo množstvo nových informácií predovšetkým z oblasti životného prostredia a ekologických spôsoboch dopravy. Najväčším „aha momentom“ je pre väčšinu stredoškolákov uvedomenie, aký kľúčový je pre naše zdravie obyčajný klasický pohyb. Udržateľné formy mobility, teda chôdza, kolobežkovanie a bicyklovanie majú z hľadiska zdravia človeka a celkového environmentu v našom živote svoje miesto a veľké opodstatnenie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW