Študenti gymnázia v Trnave už využívajú nové multifunkčné ihrisko

Trnavská župa úspešne napreduje v skvalitňovaní a rozvoji športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktoré patria do jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Aktuálne bol v spolupráci s Mestom Trnava zrekonštruovaný športový areál pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave, ktorý bol slávnostne otvorený v utorok 12. septembra.

„Cieľom obnovy športového areálu pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave je skvalitnenie oblasti vzdelávania pre študentov našej strednej školy, ako aj podpora a vytvorenie možnosti športového vyžitia pre verejnosť. Vďaka modernizácií pôvodného ihriska vzniklo multifunkčné športovisko, pričom rekonštrukciou prešla aj bežecká dráha. Okrem toho bol vybudovaný workoutový priestor a úpravou prešiel aj vstup z verejného priestranstva,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že obnova športoviska bola financovaná z rozpočtu župy vo výške takmer 113-tisíc eur, pričom rovnakou čiastkou prispelo aj Mesto Trnava.

V rámci rekonštrukcie športového areálu bola obnovená bežecká dráha, vytvorené multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom v zmenšenom rozmere na pôvodnom asfaltovom povrchu, ako aj viacúčelové ihrisko s povrchom zo syntetického kaučuku. Taktiež bol vybudovaný chodník vedľa multifunkčného ihriska, obnovený vstup, osadené lavičky a workoutová zostava.

„Športový areál bol už dlhší čas v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že nám kraj aj mesto pomohli s jeho komplexnou rekonštrukciou. Verím, že toto moderné športovisko bude dobre slúžiť nielen študentom našej školy, ale aj verejnosti,“ doplnila riaditeľka Gymnázia Jána Hollého v Trnave Marianna Katreniaková.

Trnavský samosprávny kraj  dokončil v roku 2022 druhú etapu rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave. Župa tiež plánuje vybudovať Hokejovú akadémiu v Trnave, ktorá bude špičkovým športovým zázemím pre mladé talenty.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW