Študenti strednej športovej školy v Trnave už využívajú zmodernizovaný športový areál

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v rozvoji a skvalitňovaní športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Aktuálne bola dokončená druhá etapa rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave. Pri príležitosti jeho otvorenia škola v piatok 14. októbra 2022 zorganizovala street-ballový turnaj.

„Rekonštrukcia športového areálu pri tejto známej škole bola rozdelená na dve etapy. V minulom roku sme dokončili modernizáciu bežeckého oválu, šprintérskych roviniek a pieskového doskočiska. Druhá etapa zahŕňala rekonštrukciu multifunkčného ihriska. Vznikol tak priestor na hru basketbalu, volejbalu, malého futbalu, hádzanej a tenisu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že predovšetkým pre študentov školy župa postaví hokejovú halu na Prednádraží.

Projekt bol realizovaný v rámci viacročného plánu trnavskej župy na výstavbu a modernizáciu 13 športovísk v hodnote 7 miliónov eur medzi rokmi. Celková suma, ktorú kraj na stavebné práce v rámci oboch etáp vyčlenil zo svojho rozpočtu, je viac ako 280-tisíc eur.

„Športový areál pri našej škole mal viac ako 15 rokov, pričom počas tohto obdobia bol využívaný denne v rámci výchovno-vzdelávacieho a tréningového procesu. Z tohto dôvodu, a aj napriek priebežnej starostlivosti, bol jeho technický stav už nevyhovujúci. Športovisko nespĺňalo požiadavky na bezpečnosť. Teším sa preto dvom etapám rekonštrukcie. Ich výsledok skutočne stojí za to. Verím, že prispeje k ďalším úspechom našich študentov,“ povedal riaditeľ školy Peter Toman.

Pred začiatkom školského roka 2022/2023 kraj zrekonštruoval aj vstupné schodisko do budovy školy. Jeho pôvodná časť bola zbúraná a nahradená múrom. Uvoľnené miesto obsadil moderný cyklostojan, čo je výsledkom spolupráce župy s mestom.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW